Balčių kaimo gyventojai vakarojo kartu

2 balciu_rudens_vakaroneAuksu spindėdamas atkeliavo ruduo, ilgėja vakarai, laukuose nudirbti darbai. Tai geriausias laikas pasidžiaugti rudens gėrybių gausa, susieiti, pabendrauti, pabūti visiems kartu.
Spalio 19 d. Balčių kaimo gyventojai su pakilia nuotaika rinkosi į vakaronę „Pabūkime kartu“, kuri  buvo suplanuota dar rugpjūčio mėnesį, „Gandrų palydėtuvių“ šventės metu. Šią idėją pasiūlė jaunasis  ūkininkas Ernestas Krakys, o kaimo gyventojai neliko abejingi. Perskaitę skelbimą, iš vakaro į bendruomenės namus ėmė nešti įvairias savo išaugintas gėrybes – cukinijas, obuolius, kriaušes, morkas. Iš  Redos Venckienės daržo atkeliavo didžiuliai moliūgai, salę puošė auksinių klevo lapų puokštės, gėlių – daržovių kompozicijos.3 balciu_rudens_vakarone

Kokia būtų rudens darbų pabaigtuvių šventė be lietuvių pamėgtų cepelinų? Tai vienoj, tai kitoj kaimo virtuvėj moterys skuto bulves, virė cepelinus, kepė bulvių plokštainį, kad būtų kuo pavaišinti vakaronės dalyvius.

„Brangieji , būkite turtingi ne metais – nuveiktais darbais. Dažniau sustokit paklausyti ką šniokščia vėjas šlamančiais miškais“, – tokiais žodžiais prasidėjo vakaronė. Seniūnaitis Jonas Sudeikis padėkojo  žmonėms, kurie savo darbščiomis rankomis prisideda prie kaimo puoselėjimo, tautodailininkė Angelė Rauktienė linkėjo bendruomeniškumo ir savitarpio supratimo. Gera  nuotaika lydėjo visą vakarą: skambėjo dainos, vyko žaidimai, šokiai, atrakcionai, varžytuvės. Nugalėtojams buvo įteikti prizai –  išmoningai įkomponuotos  rudens gėrybės. Visi susižavėję klausėmės  sesių Giedrės ir Virginijos atliekamų dainų. Niekas neskubėjo skirstytis į namus, tad tikimės, kad ši šventė taps tradicinė ir kitą rudenį susirinks ne 50, o 100 žmonių.