„Balčiuva“ atšventė Vaikų gynimo, Tėvo dieną ir vasaros pradžią

BALCIUVA _1Šilutės savivaldybėje vasaros švenčių maratonas prasidėjo Vainuto seniūnijoje Balčių gyvenvietėje. Šioje gyvenvietėje įsikūrusi bendruomenė pastaruoju metu smarkiai atsinaujino: pakeitė galimai dešimtmetį bendruomenei vadovavusią pirmininkę ir netgi pavadinimą, tad anksčiau buvusi Balčių kaimo bendruomanė „Kivylių žiburiai“ dabar vadinasi „Balčiuvos“ vardu.

Naujoji bendruomenės pirmininkė Genė Gofmanienė su „Balčiuvos“ nariais sugebėjo organizuoti puikią vasaros pradžios šventę Balčių, Lazduonėnų, Skiržemės bei Kivylių gyvenviečių žmonėms, kurioje kartu minėjo Vaikų gynimo ir Tėvo dienas.

Balčių gyvenvietės seniūnaitis, ūkininkas Jonas Sudeikis sveikindamas šventės dalyvius sakė, kad vis labiau įsitikina, kokią galią turi bendruomenė, ypač kai joje yra aktyvių entuziastų. „Balčiuvos“ bendruomenės sąrašuose yra apie 60 narių, o Balčiuose ir jų apylinkėse gyvena daugiau nei pusketvirto šimto žmonių, kurių mažiausiai pusė suėjo pabūti kartu ir atšvęsti trigubą vasaros pradžios šventę.

Ąžuoliukas iš mero rankų

Šventės atidarymo metu ant scenos buvo pakviesti garbingi šventės svečiai, savivaldybės vadovas ir politikai, parapijos klebonas Dainoras Židackas, kurie atvyko su dovanomis ar buvo tiesiog šventės rėmėjai. BALCIUVA _9

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė Balčių gyvenvietės bendruomenės sutelktumu, sugebėjimu spręsti problemas. Jo nuomone, bendruomenės nariai, kurie randa bendrą kalbą, moka tartis turi galimybę nuveikti daug savo kraštui naudingų darbų.

Valstybės šimtmečio proga „Balčiuvos“ bendruomenei ir jos pirmininkei G.Gofmanienei meras įteikė ąžuoliuką su viltimi, kad jis gyvenvietėje taps Valstybės jubiliejaus simboliu.

Savivaldybės politikas socialdemokratas Arūnas Pupšys stebėjosi, kad šventėje ypač gausu jaunų žmonių, daug vaikų. Vadinasi, pasak politiko, čia gyvena savo gimtinę mylintys žmonės, todėl kraštas turi ateities perspektyvą.

Politikas, liberalas, ypač kaime gerbiamos profesijos atstovas – veterinarijos gydytojas Vidas Gečas nedaugžodžiavo. Jis tarsi šmaikštaudamas sakė, jog kai kaimuose nėra bendruomenių, mokyklų, sveikatos priežiūros ir kultūros įstaigų, belieka steigti laidojimo namus. Balčiuose jis pastebi stiprėjančius ūkius ir augančią bendruomenę.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus sakė pastebintis, jog Balčiuose bendruomenės gyvenimas yra ypač aktyvus, kad gausu įvairių renginių, kurie mėgiami čia gyvenančių žmonių. Jis pasidžiaugė, kad bendruomenė sugebėjo išsispręsti kelerius metus trukusį nesutarimą ir mano, kad pasikeitimai duoda gerų vaisių. Sprendžiant pagal Balčiuose surengtą šventę, pasak seniūno, akivaizdu, kad kitoms trims seniūnijos bendruomenėms jau reikės daugiau pasistengti, kad lygiuotis į balčiškius.

Šventės dalyvius ir „Balčiuvos“ bendruomenę sveikino Vainuto bendruomenės atstovai Laima Barakauskienė ir Marius Surplys. O parapijos klebonas D.Židackas sakė, kad kalėdodamas ir bendraudamas su parapijos žmonėmis girdėjo daug idėjų apie gyvenvietės vystymą ir žmonių norą kurti geresnį gyvenimą. Jis pakvietė visus į sekmadienes šv. Mišias pasimelsti už savo ir artimų žmonių puikią ateitį.

Septynios krikštynos

BALCIUVA _4G.Gofmanienė į sceną sukvietė per pastaruosius metus naujagimių susilaukiusias šeimas, kurioms kartu su seniūnu V.Mockumi įteikė puokštes gėlių ir dovanėles. Bendruomenės pirmininkės duomenimis, Balčiuose ir apylinkėse per vienerius metus nuo praėjusių metų birželio mėnesio gandras atnešė net 7 vaikučius.

Vainuto seniūnas V.Mockus remdamasis nepatikrintais šaltiniais kalbėjo, kad meras V.Laurinaitis neprieštarautų, jeigu tokie vaikų gimstamumo rezultatai bus išsaugoti ir toliau. Tuomet Balčių gyvenvietėje būtų vėl atidaryta pradinė mokykla, o gal net ir darželio grupė.

„Balčiuvos“ šeimininkių vaišės ir koncertas

Sunku įsivaizduoti, kad visose rajono gyvenvietėse, kuriose rengiamos vasaros šventės, visi jų dalyviai galėtų būti pavaišinti ir pavalgydinti, o vaikams tik už ačiū išdalintos kelios dėžės ledų. O Balčių bendruomenė saviškiams surengė tokias vaišes. 

Pasak G.Gofmanienės, šventės jaukumu ir vaišėmis pasirūpino geriausios Balčių gyvenvietės šeimininkės. Vaišių stalus jos nuklojo įvairiausiais naminės varškės sūriais, pyragais, kepta duona, rūkyta žuvimi. Ištroškę svečiai gurkšnojo naminę girą, kavą ar arbatą. stipriau praalkę vaišinosi kareiviškose viryklėse virta žuviene ir plovu.

Visą šventės vakarą šoko Vainuto gimnazijos moksleivių porinių šokių kolektyvas (vadovė Dinara Jogminienė), grojo ir dainavo Tauragės kultūros centro Sartininkų skyriaus kapela „Kamana“ (vadovas Z.Lešinskis), Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ (vadovė V.Rukšnaitienė), jaunimo šokiams grojo muzikantai iš Klaipėdos.

Vakaro koncertas ir linksmybės baigėsi draugystės laužu bei fejerverkais.