Baldininkai kuria Šilutės metraštį ir kviečia prisidėti

Baldu sienaŠilutė kitąmet turės gyvąjį savo istorijos metraštį, kuriame visi galės pamatyti žymiausius kelių paskutinių šimtmečių mūsų miesto įvykius ir žmones, – visa tai bus atvaizduota šalia Klaipėdos gatvės stovinčioje AB „Šilutės baldai“ 500  kvadrati-nių metrų ploto sienoje. Tad 500 kvadratinių metrų ploto iš 86 atskirų segmentų sudaryta siena, kuria baldininkai yra aptvėrę savo įmonės teritoriją ir kuri iki šiol stovi plika, jau po metų ne tik trauks akį spalvomis, bet ir vilios krašto istorijai neabejingus žmones.    

Tokią idėją įgyvendinti ėmęsi SBA baldų koncerno, kuriam priklauso ir „Šilutės baldai“ vadovai lengvai rado ir bendraminčių: idėjos su malonumu ėmėsi rajono Savivaldybė, kultūros darbuotojai, Šilutės meno mokyklos Dailės skyrius.

Baldininkų idėja „užsidegė“ ir partneriai

Vakar surengtoje spaudos konferencijoje sudėlioti visi pagrindiniai idėjos akcentai: nuo šiol miestelėnams siūloma susipažinti ir galbūt koreguoti sąrašą jau atrinktų įvykių ir faktų, kurie bus pavaizduoti naujoje freskoje. Pirmieji potėpiai ant sienos suguls kitų metų gegužę švenčiant miesto gimtadienį, o paskutiniuosius tikimasi užbaigti rugsėjo mėnesį.

Didžiausia rajono įmonė – „Šilutės baldai“ šiemet švenčia savo veiklos 125-erių metų jubiliejų, tam skyrė daug renginių. Įmonės vadovė Asta Dijokienė spaudos konferencijoje dar kartą pasidžiaugė tokia sukaktimi, ir sakė, kad jos nuomone, nedaug Lietuvoje tėra įmonių, kurios tiek metų dirba nenutraukdamos ir nekeisdamos veiklos.

Direktorė neabejoja, kad visus tuos veiklos metus baldininkai buvo ir reikšminga Šilutės bendruomenės dalis, nes įmonėje dirba ištisos šeimos ir kartos, ji nuolat yra viena didžiausių miesto mecenatų.

„Galvojome, kokia forma galėtume pasidžiaugti kartu su visa Šilutės bendruomene, taip ir kilo idėja ant savo teritorijos sienos pavaizduoti bent dalį miesto istorijos. Gal ta idėja ir kiek neįprasta, bet ji iš karto sulaukė Savivaldybės vadovų palaikymo, o tai įkvėpė dirbti toliau“, – sakė direktorė.

Kadangi baldininkai prisipažino piešti nemokantys, tad įgyvendinti meninę dalį buvo paprašyta Šilutės menininkų kalvės vadovų. Ir Šilutės meno mokyklos, ir Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus darbuotojai, ir muziejininkai bei bibliotekininkai irgi įžvelgė ypatingą tokios idėjos prasmę, iš karto užsidegė ja. Todėl A.Dijokienė išreiškė viltį, jog sumanymas bus išties reikšmingas miestui.

Šilutiškiai lengvai galės tapti gidaisBALDU SIENN 1

Rajono meras Vytautas Laurinaitis prisiminė ilgametę Šilutės baldininkų paramą miestui ir jo renginiams, o idėja tapyti istorinę freską, anot mero, unikali.

Savivaldybė ėmėsi „ūkinės“ užduoties – jai teks renovuoti visą šalia sienos einantį taką, įrengti apšvietimą. Tikimasi, kad talkinti sutiks ir statybos įmonės, kad bendromis jėgomis bus pasiektas bendras tikslas – dar labiau pagražinti miestą.
Projektas nebus baigtinis, mat siena – pakankamai ilga, tad gali būti, kad tokį miesto metraštį bus galima tęsti vėliau.

SBA koncerno viešųjų ryšių atstovė Virginija Dunauskienė sakė, kad pagal sumanymą pirminius istorinių įvykių eskizus kurs, vaizdais istorinius įvykius perteiks Šilutės dailės mokyklos mokiniai. Šios mokyklos vadovas Arnoldas Milukas pastebėjo, kad toks darbas šios mokyklos bendruomenei atrodo kūrybiškas, atsakingas ir sudėtingas. Jis neabejoja, kad mokiniams jis bus ir įdomus, ir naudingas, nes kurdami jie galės pasigilinti į istorinius faktus.

Jau susitarta, kad jauniesiems mūsų miesto menininkams talkins, tiksliau – jų idėjas „apvilks“ Kauno „Art Street“ meno krypties profesionalių dailininkų grupė.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugė, kad mieste yra gerai savo darbą išmanančių kultūros žmonių, tad ilgai vargti, svarstant svarbiausių istorijos įvykių seką neteko. Daugiausia darbo teko muziejininkui Ignui Giniočiui.

Anot vedėjos, atrenkant istorijos faktus dirbta su mintimi, kad kiekvienas šilutiškis, sulaukęs svečių, galėtų būti jų gidu ir savojo miesto ambasadoriumi, kad kiekvienam būtų lengva remiantis nutapytais istoriniais vaizdais pasakoti savojo krašto istoriją.

Te visi pavydės Šilutei

Tokių 23 įvykių, faktų ir ženklų bei 15-os su mūsų krašto istorija susijusių išskirtinių asmenybių sąrašas jau atiduodamas šilutiškių verdiktui.

Kiekvienas mūsų irgi galime dėl šio sąrašo išreikšti savo nuomonę, išsakyti pastabas balsuodami „Šilutės baldų“ interneto svetainėje www.silutesbaldai.lt

Pasisakyti, pasiūlyti kitus faktus ar asmenybes galima ir rajoniniuose laikraščiuose, V.Dunauskienė patikino, kad bus stebima ir nagrinėjama visa gaunama informacija, visi pasiūlymai ir kritika.

Diskutuoti ir kritikuoti galima iki gruodžio 5 dienos, o prieš Kalėdų šventes ketinama susirinkti dar kartą ir pristatyti gautus visuomenės nuomones ir pasiūlymus.

Vėliau darbo prie eskizų imsis Šilutės jaunieji menininkai, kurių darbo rezultatus tikimasi turėti gegužės mėnesį. Planuojama, kad projekto kūrybinis startas bus paskutinį gegužės savaitgalį, o kūrinys bus baigtas rugsėjį.

„Tikiu, kad mes visi kartu padarysime gražų ir sektiną darbą“, – sakė V.Dunauskienė.

„Šilutė – gražus, žinomas miestas. Tegul dabar visi pavydi, kad mes turėsime tokią sieną“, – smagiai spaudos konferenciją užbaigė V.Griškevičienė.