Valstybės gimtadienio proga AB „Šilutės baldai“ visiems Šilutės miesto vaikų darželiams pagamino ir dovanojo natūralaus medžio kaladėles, iš kurių pakvietė kartu pastatyti Lietuvos valstybingumo simboliais tapusias šalies pilis.
Tai dar viena nauja ir įdomi didžiausios rajono įmonės iniciatyva, kuria baldininkai siekia burti bendruomenę, skatinti augančią kartą domėtis krašto istorija ir mylėti savo gimtinę. Šiuo projektu ketiname prisijungti prie Lietuvos prezidentūros inicijuojamo projekto „Vasario 16 švęsk linksmai ir išradingai“
„Šilutės balduose“ dirba 750 žmonių, ir tai yra didžiausias kolektyvas rajone. O mieste yra ne viena dešimtis šeimų, kurios „Šilutės baldų“ įmonėje dirba jau dinastijomis. Daugelio darbuotojų vaikai ir anūkai yra Šilutės vaikų darželių auklėtiniai.
Artėjant Vasario 16-ajai, „Šilutės baldų“ darbuotojai vyko į darželius, kur kartu su vaikais piešė ant kaladėlių ir statė pilis.
Kokios jos bus? Ar Gedimino įkurtos Vilniaus ir Trakų pilys? O gal legendinės Vorutos ar Pilėnų pilys? Viskas priklausė nuo vaikų fantazijos.
Kartu su „Šilutės baldų“ darbuotojais į vaikų darželius ėjo ir Šilutės meno mokyklos mokytojai bei mokiniai, kurie mažuosius pamokė piešti ant kaladėlių, papasakojo apie Lietuvos pilis.
Iš viso darželinukams buvo pagaminta 12 dėžių su uosio ir beržo masyvo kaladėlėmis, visos kaladėlės nušlifuotos rankomis.
Kartu su baldininkais vaikų darželyje „Žibutė“ lankėsi ir „Šilutės naujienos“. Svečių laukę priešmokyklinukai su auklėtojomis Lidija Balsiene, Vitalija Stankaitiene ir jų padėjėja Regina Kantautiene ir apie artėjančią šventę, ir apie savo gimtinės pilis bei jas stačiusius didikus žinojo nemažai. Vaikai atsakė ir į baldininkų klausimus apie jų gaminamą produkciją, gerai žinojo ir Lietuvos vėliavos spalvas. Savo žiniomis vaikai maloniai nustebino svečius.
„Šilutės baldų“ mokymų koordinatorė Aurelija Budginienė, cecho vyr. meistras Aidas Skersis ir technologas Dominykas Jakas atvyko ne vieni – juos lydėjo trys mamos, kurių atžalos lanko šį darželį, bei Šilutės meno mokyklos mokytoja Daina Nognienė.
Baldininkai dovanojo ne tik dėžes su kaladėlėmis, bet ir dar spaustuvės dažais kvepiančią eilėraščių knygelę, kurią iliustravo vienas šios įmonės darbuotojų – šaržus piešiantis savamokslis menininkas Valdemaras Tisaitis.
Po 5 tokias knygeles išdalinta ir kitose ikimokyklinukų ugdymo įstaigose.
Kad mažiesiems būtų drąsiau imtis dar neišbandytos piešimo ant medinių kaladėlių technikos, juos padrąsino ir mokytoja Daina, ir patys baldininkai Aurelija, Aidas ir Dominykas. Jie sutūpę ant grindų irgi ėmė kaladėles ir rodė vaikams, kaip iš jų galima pastatyti neregėtas pilis.
Netrukus ant medinių kaladėlių buvo galima įžiūrėti įvairiaspalvius pilių bokštus ir juose plevėsuojančias vėliavas.
Rašyti atsakymą