Baldininkai planuoja, kaip aktyvinti „Šilutės sieną“

silutes siena„Šilutės baldai“, subūrę kone 3000 šilutiškių, sukūrė išskirtinį miesto akcentą – istorinį metraštį „Šilutės siena“. Garsas apie šį bendruomenės projektą nuskambėjo ne tik per visą Lietuvą, projektas buvo įvertintas ir tarptautiniu lygiu – pristatytas „European Excellence Awards“ apdovanojimams kaip vienas iš geriausiųjų 2016 metų regiono komunikacijos projektų Europoje.

„Be galo džiugu, kad mūsų visų darbas taip vertinamas ir tapo nauju traukos objektu Šilutėje. Tačiau nenorime sustoti, norime, kad šalia „Sienos“ virtų gyvenimas, vyktų renginiai, kad ir aplinkinė erdvė taptų aktyvi“, –  sakė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, kartu su koncerno SBA viešųjų ryšių vadove Virginija Dunauskiene pakvietusi į padėkos popietę Šilutės meno mokyklos dailės pedagogus, žiniasklaidos atstovus, Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį.

Šiltoje diskusijoje baldininkų atstovės pasidalijo šio projekto kūrimo įspūdžiais ir gauto rezultato įvertinimu.

„Manau, kad iš pradžių daug kas netikėjo, kad pavyks Šilutės istoriją perkelti ant „Sienos“. Abejojo ir žurnalistai, ir kai kurie mūsų darbuotojai. Net SBA koncerno prezidentas Arūnas Martinkevičius iš pradžių abejojo, o dabar jis siunčia šilutiškiams didžiausius linkėjimus ir džiaugiasi itin stilinga, informatyvia, profesionalia ir žaisminga „Šilutės siena“, – sakė V.Dunauskienė.

Ji pasakojo, kad įvairiuose miestuose dirbantys koncerno darbuotojai didžiuojasi šilutiškių projektu, „Sienos“ tapymo eigą nuolat stebėjo įmonės vadovai vidiniame interneto puslapyje, o vykdami į Pamarį būtinai užsuka pažiūrėti „garsiosios „Šilutės sienos“.

Šilutiškiai ir miesto svečiai mielai apžiūrinėja „Sienos“ siužetus, įamžinusius daugiau kaip 500 metų Šilutės miesto ir daugiau kaip 100 metų  „Šilutės baldų“ istoriją. Takas palei „Šilutės sieną“ tapo nauja pasivaikčiojimų promenada ir dviratininkų maršrutu.

A.Dijokienė ir V.Dunauskienė sakė, kad brandina mintis, kaip tęsti ir plėsti „Šilutės sienos“ projektą. Galbūt su kolegomis visaginiečiais pavyktų sukurti interaktyvią mobiliųjų telefonų programėlę, kuri suteiktų galimybę atgyti „Šilutės sienos“ istorinėms asmenybėms ir įvykiams?   Gal pavyktų sukurti filmą apie Šilutės istorines vietas, gal išleisti įdomų žemėlapį? Vertėtų toliau tvarkyti „Sienos“ prieigas ir čia rengti įvairius renginius.

Meras V.Laurinaitis kiek rezervuotai vertino baldininkų norus daugiau investuoti į šį Šilutės kampelį. Jis sakė, kad norėtų tvarkyti kitas miesto erdves, tačiau pasistengtų palaikyti ir naujas „Šilutės baldų“ iniciatyvas. Meras pasidžiaugė, kad baigamas maketuoti prestižinis leidinys apie Šilutę, tad kitų leidinių dabar Savivaldybė neplanuoja.

Šilutės meno mokyklos dailės mokytojai Arnoldas Milukas ir Živilė Skirkevičienė pasidalijo įspūdžiais apie mokinių kūrybinius ieškojimus vizualizuojant Šilutės istoriją ant „Sienos“. Anot pedagogų, liko daug nepanaudotų įdomių vaikų darbų – jie irgi galėtų būti kur nors publikuojami.

Popietės dalyviai prisiminė ir didelį Šilutės verslininkų indėlį į pačios „Sienos“ ir jos aplinkos paruošimą – niekas neatsisakė padėti sutvarkyti „Sienos“ stogelį, šaligatvį, apšvietimą.

Kalbėta, kad reikėtų geresnio „Šilutės sienos“ apšvietimo, nes kai kurios vietos vakarais dabar baugiai tamsios.

Meras pasiūlė apgalvoti „Šilutės sienos“ plėtros idėjas ir su šiais „namų darbais“ susirinkti kitų metų pradžioje.

Kitais metais bus įgyvendinamas Šilutės viešųjų erdvių tvarkymo projektas, tad tikriausiai bus galimybių kartu su Šilutės bendruomene ir įmonėmis realizuoti naujas įdomias idėjas.