Baliname dantis: kas veiksminga, o kas – kenksminga?

Tip-teeth-whitening-intensive-1Dantų balinimo procedūros odontologijoje prasidėjo nuo 1980-ųjų metų: „estetikos“ amžiuje pradėjome eiti prieš prigimtį – kurti save. Imta siekti tobulumo, kurio gaires pradėjo diktuoti žurnalų viršeliai. Ir štai, suradome ką tobulinti – dantis.

Yra begalė priežasčių, kodėl mūsų dantys ima tamsėti. Galime paminėti keletą iš dažniausiai pasitaikančių: genetika, senėjimas, dažomųjų medžiagų vartojimas, rūkymas, kava ar arbata, tetraciklinas (antibiotikas), senos plombos.Be to, dantis veikia begalė kitų aplinkos veiksnių, kurie prisideda prie tamsėjimo.

Tik nedaugelis žmonių turi iš prigimties baltus dantukus, kuriuos sunkiai paveikia neigiami aplinkos veiksniai. O dauguma ieško įvairių gudravimo būdų, kad galėtų demonstruoti akinamą šypseną.

Balinimas namų gamybos priemonėmis

Žurnaluose gausu patarimų, kaip namų sąlygomis keliais tonais pabalinti savo šypseną. Bene populiariausias iš jų – naudoti natūralias citrinų sultis.

Pavilgius sultyse šepetėlį, vieną ar du kartus per savaitę galima nušveisti dantis. Dažnai šio metodo taikyti nepatartina, nes citrinos sultyse esanti rūgštis gali pakenkti dantų emaliui.

Galite pamėginti į savo dantų pastą įlašinti 1-2 lašus eterinio citrinos aliejaus. Be dantų baltumo Jūs jusite malonų aromatą.
Dantis balina ir braškės. Tereikia iš braškių padaryti tyrę ir ja išsivalyti dantis. Bet braškės taip pat kaip ir citrinos turi rūgšties, kuri kenkia dantų emaliui. Šiuo būdu balindami dantis būkite atsargūs, švelniai trinkite, kad braškėse esantys kauliukai nuo stipraus trynimo nepažeistų dantų emalio. Pasistenkite kuo greičiau baigti šią procedūrą, kad kuo mažiau būtų pakenkta emaliui.

Dar vienas dantų balinimo būdas namuose – soda. Nors tai vienas seniausių dantų balinimo būdų, tačiau jis sukelia daugiausiai diskusijų. Odontologų teigimu, ši medžiaga braižo emalį ir padidina dantų jautrumą. Jei ryžotės išmėginti šį būdą, jokiu būdu stipriai netrinkite dantukų šia medžiaga ir darykite tai kuo rečiau.

Himalajų druska natūraliai balina dantis, yra puiki priemonė parodontozės gydymui ar profilaktikai. Tereikia kasryt po dantų valymo palaikyti burnoje keletą stambesnio malimo druskos granulių keletą minučių. Po to burną galima išskalauti.

Baltasis molis – natūrali balinamąjį ir šveičiamąjį poveikį turinti medžiaga, kuri taip pat naikina nemalonų burnos kvapą ir skatina dantenų gijimą. Baltojo molio galima nusipirkti vaistinėse arba natūralios kosmetikos parduotuvėse.

Salierai, morkos, brokoliai ir agurkai yra tarsi tūkstančiai mažų dantų šepetėlių. Valgant šias daržoves išsivalo sunkiai pasiekiamos dantų vietos.

Balinamoji dantų pasta

Balinamosios dantų pastos dažniausiai savo darbą atlieka puikiai – pašalina paviršines dantukų dėmes. Tai atrodo idealus sprendimas, nes kiekvienas žmogus bet kokiu atveju dantis valo bent porą kartų per dieną ir nušauna du zuikius vienu šūviu: valo ir balina.

Balinamąją pastą rinkitės itin atidžiai, kadangi joje neturi būti tokių medžiagų kaip silicio dioksido ir aliuminio oksido, kad nepažeistumėte emalio.natural-teeth-whiteners

Dantų emalis, žmogui senstant, natūraliai plonėja, todėl svarbu su balinamąja pasta neperlenkti lazdos. Reguliarus balinamosios dantų pastos naudojimas prie šio proceso ženkliai prisideda.

Rinkitės ekologiškas ir natūralias dantų pastas, kurių sudėtyje nėra fluoro, konservantų, sulfatų, parabenų ir sintetinių dažiklių.

Dantukus balina pastos, kurių sudėtyje yra jūros druskos, eterinio arbatmedžio aliejaus, baltojo molio.

Balinamosios dantų kapos

Jos naudojamos individualiai kiekvienam pagal dantų formą. Pripildomos specialiu geliu ir dedamos ant dantų. Dažniausiai jos palaikomos per naktį, kad ryte jau galėtume džiaugtis baltesniais dantimis.

Rezultatas, palyginti su balinamosiomis dantų pastomis, yra aiškiau matomas, tačiau ir pasekmės skaudesnės – dantys tampa itin jautrūs dirgikliams (šalčiui, karščiui). Be to, jei jūsų emalis pažeistas ar yra silpnesnis, po šios procedūros gali atsirasti įskilimų, dantukai netgi gali pradėti trupėti.

Balinimas klinikoje

Dantų balinimo procedūros gali būti atliekamos odontologijos klinikoje. Paprastai jos trunka apie vieną valandą. Dantys padengiami dantų balinimui skirta medžiaga, kuri aktyvuojama naudojant helio lempos šviesą. Norint pasiekti optimalų variantą siūloma šią procedūrą atlikti 2-3 kartus.

Nors šią procedūrą atlieka profesionalai, ilgainiui nepabėgsite nuo pasekmių – dantų emalis irgi plonėja, irsta.

Atsargiai!

Europos Sąjungos rekomendacijomis, balinamųjų priemonių sudėtyje vandenilio peroksido koncentracija neturėtų viršyti 6 proc. (ar 18 proc. karbamido peroksido) ribos, jei priemonė yra skirta dantis balinti namuose, net jei ją pacientui paskyrė odontologas.

Internetinėje prekyboje siūlomos priemonės gerokai viršija nurodytas ribas. Jos netgi viršija odontologų kabinetuose naudojamų priemonių koncentraciją.  Europos Sąjungos siūlymu, prieš naudojant bet kokias namuose skirtas naudoti dantų balinimo priemones, būtina pasikonsultuoti su odontologu apie balinimo medžiagos tinkamumą.