Balsų pirkėjas iš teismo spruko neišgirdęs nuosprendžio

MERTINS VIDURINISPenktadienį Šilutės r. apylinkės teisme teisėja Nijolė Bagdonienė paskelbė nuosprendį pagreitinta tvarka nagrinėtoje byloje dėl balsų papirkinėjimo per rinkimus. Rusniškiui Viktorui Mertins buvo pareikšti įtarimai dėl bandymo papirkti asmenis, taip sutrukdant jiems pasinaudoti rinkimų teise.

Savo ausimis nuosprendžio vyras neišgirdo: vos išvydęs, kaip į jį krypsta televizijos žinių laidų kameros, rusniškis spruko iš teismo pastato.

Nors prokurorė Loreta Baguckienė teismo prašė kaltinamajam skirti viešuosius darbus, įpareigojant visuomenės labui dirbti po 40 valandų per mėnesį pusę metų, teismas nutarė nusikaltimą įvertinti 5 200 litų bauda.

Komentuodama teismo nuosprendį, atstovė ryšiams su visuomene Rasa Vekterienė informavo, kad kaltinamajam ne viešieji darbai, o 40 MGL dydžio bauda – 5200 litų paskirta įvertinus visas aplinkybes: vyras įvykdė nesunkų tyčinį nusikaltimą, anksčiau nebuvo teistas. Rusniškio kaltę teismas pripažino remdamasis liudininkų parodymais.

Du iš trijų liudininkų patvirtino, jog į išankstinį balsavimą su kaltinamuoju važiavo tik todėl, kad V.Mertins mainais už balsą Seimo nario Kęsto Komskio naudai pasiūlė atlygį – pinigų arba degtinės. Vienas liudininkas prisipažino, kad jei ne pasiūlytas atlygis, jis nebūtų į rinkimus ėjęs ir II rinkimų ture, kaip nėjo balsuoti per I turą. Vienintelė moteris iš įtariamųjų papirkimu bylos nagrinėjimo teisme metu kategoriškai neigė, jog buvo vežama balsuoti už atlygį.

Žurnalistų neatpažintas rusniškis iki pat teismo posėdžio, kuriame buvo paskelbtas nuosprendis, po teismo pastatą vaikščiojo per daug nesislapstydamas. Į salę atėjus teisėjai, žurnalistai buvo nemaloniai nustebinti, nes teisėja paprašė kaltinamojo nefilmuoti – kad jo netrikdytų.

Tačiau V.Mertins jau buvo pasipustęs padus – į teismo salę vyras net neįžengė. Nusileidęs laiptais iš antro aukšto, išvydęs būrį žurnalistų, jis nėrė pro duris į gatvę.

Netrukus į teismo salę nosį įkišo koridoriuje laukęs vyras, smalsavęs, koks gi nuos-prendis paskelbtas. Užkalbintas žurnalistų, Tadu Urbonu prisistatęs vyriškis sakė šiek tiek pažįstantis kaltinamąjį, tad užėjęs pasmalsauti. Šilutiškis sakė netikintis, kad jo pažįstamas yra kaltas.

„Niekuo dėtas jis, partijai nepriklauso, į politiką visai nesikišo. Tikriausiai tie žmonės neturėjo su kuo atvažiuoti iš Rusnės, tai paprašė jo pavežti“, – kaltinamąjį gynė T.Urbonas.

Vėliau žurnalistai automobilių aikštelėje šalia teismo pastebėjo į automobilį drauge lipančius V.Mertins ir T.Urboną. Pamatęs, kad link jo bėga visas būrys operatorių, rusniškis staigiai užvedė automobilio variklį ir spruko kuo toliau nuo kamerų. Kolegos užfiksavo, kaip rusniškis lekia tiesiai į jį filmavusį vienos televizijos operatorių. Laimei, šis spėjo laiku pasitraukti.