Balsų pirkimu įtariami „tvarkiečiai“ pašalinti iš politikų sąrašų

 PASALINTI KOLIAZASRajono mero postą laimėjusios partijos Tvarka ir teisingumas atstovui Vytautui Laurinaičiui dar nespėjus iš naujo užsidėti puošniąsias mero grandines, ant partijos munduro jau kaptelėjo jos reputaciją teršiančios dėmelės.
Dėl galimo balsų pirkimo iš rajono mero partijos sąrašo pašalinti net trys pretendentai į savivaldybės Tarybą: Gintaras Bružas, Darius Soščeka ir Gintautas Vismantas.

Pretenduodamas į merus V.Laurinaitis daug kartų yra kartojęs, jog į savivaldos rinkimus partija Tvarka ir teisingumas eina skaidriai, nepapirkinėja rinkėjų, neperka balsų. Tačiau teisėsauga ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įsitikinę, kad yra kitaip.

Liepos 9 dieną sprendimą apie „tvarkiečių“ pašalinimą iš rajono savivaldos VRK priėmė, atsižvelgusi į pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkėjų papirkimo šių trijų „tvarkiečių“ naudai ir gavusi G.Bružo bei D.Soščekos prašymus išbraukti juos partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašo.

Šiame VRK posėdyje buvo patvirtinti galutiniai Šilutės r. savivaldybės tarybos ir rajono mero rinkimų rezultatai.

 

Nauji politikai – iš užribio

Birželio 21 dieną, per pakartotinius rinkimus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą, partija „Tvarka ir teisingumas“ iškovojo 5 mandatus ir mero postą.

Praėjusią kadenciją Taryboje dirbęs „tvarkietis“ G.Bružas po pakartotinių rinkimų partijos reitingo sąraše buvo penktas ir bent porą savaičių galėjo džiaugtis, jog dar vienai kadencijai bus išrinktas į savivaldybės Tarybą. Džiaugsmą stiprino ir tai, kad jis savo reitingo balsais aplenkė net patį skyriaus pirmininką Vaidą Pavilonį, kuriam rinkėjai skyrė tik 6-ąją reitingo vietą. Tai reiškė, kad skyriaus pirmininkas galėjo ir nebeperžengti savivaldybės Tarybos slenksčio.

Septintoje vietoje partijos reitingo lentelėje buvo D.Soščeka ir laukė savo eilės pakliūti į savivaldybės Tarybą.

Tačiau įtarimai dėl balsų pirkimo abiem buvusiems politikams užkirto kelią toliau spręsti rajono savivaldos klausimus.
Trečiasis „tvarkietis“, įsipainiojęs į balsų pirkimo skandalą, G.Vismantas sąraše buvo tik 31-as. Tad net jei būtų buvęs paliktas sąraše, jis vis tiek neturėjo jokios perspektyvos tapti rajono politiku.

Iš pirmojo penketuko pašalinus G.Bružą, mandatas atiteko skyriaus pirmininkui V.Paviloniui, reitingo sąraše buvusiam 6 numeriu. O 8 numeriu reitingo lentelėje įrašytam Seimo nario Kęsto Komskio padėjėjui Ričardui Stonkui politiko mandatas nukrito kaip dovana iš dangaus, nes aukštesnėje pozicijoje buvęs kolega D.Soščeka liko už savivaldos borto.

Toks incidentas nepuošia

G.Bružas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pats savo noru atsisakė savivaldybės politiko mandato. Jis tikino taip apsisprendęs tada, kai sužinojo, kad jo rinkimų numeris yra minimas balsų pirkimo įvykyje, dėl kurio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasak G.Bružo, toks incidentas nepuošia ir jis nenori kenkti partijai, nesvarbu, kokie būtų tyrimo rezutatai. G.Bružas teigė, kad jis ne tik paprašė išbraukti jį iš savivaldybės Tarybos narių sąrašo, bet ir sustabdė narystę partijoje.

Buvęs politikas D.Soščeka irgi pats paprašė VRK išbraukti iš partijos sąrašo. Jis sakė jau seniau apsisprendęs, kad nebenori dirbti savivaldybės Taryboje. Pasak jo, gerai, kad Taryba atsinaujins, pradės dirbti kiti žmonės.

Incidentą dėl balsų pirkimo, kuriame minimas jo rinkimų numeris, D.Soščeka vadino nesusipratimu, kurio aplinkybių nežino ir jis pats. Jis mano, kad atsisakydamas narystės sąraše suteikė galimybę tapti savivaldybės politiku R.Stonkui, kuris nuoširdžiai nori tokios karjeros ir daug dirbo, kad tai pasiektų.

Rajono meras V.Laurinaitis, komentuodamas jo partijos narių pašalinimą iš rinkimų sąrašo, pabrėžė, kad jie mandatų atsisakė pačių iniciatyva, o kiek kas prisidėjęs prie garbės nedarančios veiklos nustatys ikiteisminis tyrimas. V.Laurinaitis žino, kad visi trys pašalintieji iš rinkimų sąrašo nariai yra sustabdę ir narystę partijoje.