Balsus pirkęs rusniškis spruko iš teismo prieš pat nuosprendį

DSC06337Ne kilnusis “tvarkiečių“ erelis, o strutis nuplikinta uodega.

Taip galima apibūdinti tariamą partijos Tvarka ir teisingumas aktyvistą  rusniškį Viktorą Mertinsą, per Seimo rinkimus Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje sučiuptą perkantį balsus “tvarkiečio“ Antikorupcijos komisijos nario pagėgiškio Kęsto Komskio naudai. Jis dėl vietos Seime rungėsi su socialdemokratu Artūru Skardžiumi ir mažu skirtumu pralaimėjo.

Po pirmojo teismo posėdžio partija Tvarka ir teisingumas išplatino pranešimą, kuriame neigė sąsajas su įtariamu rinkėjų papirkinėtoju.

V.Mertinsas šiandien, penktadienį, nedrįso teismo salėje išklausyti Šilutės teismo teisėjos Nijolės Bagdonienės viešai skelbiamo nuosprendžio.

Priartėjęs prie teismo salės durų, kur laukė televizijų operatoriai ir žurnalistai, V.Mertinsas,  beveik iki slenksčio žengęs iš antrojo aukšto, nuo N.Bagdonienės kabinto, įkandin teisėjos, staiga dėjo į kojas. Vyras nuo viešumo bėgo lauk, palikęs salėje išklausyti jam skirto apkaltinamojo nuosprendžio apie dešimt žiniasklaidos fronto darbininkų.

Teisėja N.Bagdonienė, paprašiusi nefilmuoti ir nefotografuoti, perskaitė nuosprendį, nedalyvaujant ne tik kaltinamajam, bet ir jo gynėjui. Šis iš iš viso neatvyko į posėdį.

Rusnės miestelio (Šilutės rajonas) gyventojo 43-ejų V.Mertinso kaltė, pasak teisėjos N.Bagdonienės, bylos nagrinėjimo ir ikiteisminio tyrimo metu buvo visiškai įrodyta, ir jis pripažintas kaltu pagal 172 BK straipsnį kaip trukdęs rinkėjams pasinaudoti rinkimų teise.

V.Mertinsas spalio 25 dieną, vykstant išankstiniam balsavimui II-ajame rinkimų į Seimą ture, trims rusniškiams – Aivarui Marozui, Algirdui Radvinskui ir Laimai Gustaitei pažadėjo sumokėti po 10-15 litų arba, jų pageidavimu, atsiskaityti degtine už tai, kad jie balsuotų už K.Komskį.

V.Mertinsas rinkėjus savo automobiliu nuvežė į Šilutės rajono savivaldybę, o po balsavimo, gavęs iš rinkėjų balsavimo šakneles, atsiskaityti nespėjo, nes sandėrį nutraukė policijos pareigūnai.  

Nors valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi prokurorė Jurgita Ališauskaitė įtariamajam už minėtą nusikalstamą veiką pasiūlė skirti pusę metų viešųjų darbų, atidirbant kas mėnesį po 40 val., bet teisėja N.Bagdonienė skyrė švelnesnę bausmę.

V.Mertinsas turėtų sumokėti 40 MGL dydžio baudą (5200 lt). Ji sumažinta 2 MGL, nes tiek įvertinta sulaikymo para, jo iki teismo praleista areštinėje. Automobilis, nusikaltimo priemonė, jam grąžinta.

Kita analogiškos nusikalstamos veikos toje pačioje rinkimų apygardoje per pirmojo rinkimų turo išankstinį balsavimą byla pagreitinto proceso tvarka Šilutėje neišnagrinėta tik dėl to, kad į teismą kaltinamoji – Darbo partijos aktyvistė – atėjo neblaivi. Ji ir jos bendrapartietis įtariami pirkę balsus vienmandatininko K.Komskio ir Darbo partijos sąrašo kandidatės Lijanos Jagintavičienės naudai.

Trečiasis ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teisme II-ajame rinkimų į Seimą ture Šilutės – Pagėgių rinkimų  apygardoje eina į pabaigą. Jį prokurorė Jurgita Ališauskaitė planuoja artimiausiu metu baigti, surašydama pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Įtarimai pirkus balsus taip pat „tvarkiečio“ naudai šioje byloje pareikšti dviems moterims.