Baltijos jūra į krantą išmetė dingusio 21-erių švėkšniškio kūną

nuskendo Martynas PeciokasPo praėjusio antradienio nakties 21-erių iš Švėkšnos seniūnijos Tvaskučio kaimo kilusio Martyno Pečioko artimųjų širdyse atsirado nerimas ir bloga nuojauta. Paskutiniu metu Klaipėdoje gyvenantis M.Pečiokas tą naktį Palangoje laiką leido kartu su draugu.

Vaikinas staiga dingo ne tik iš kartu buvusio draugo akiračio, tačiau ir neatsiliepė artimiesiems.

Praėjo keturios paieškų ir vilties, kad vaikinas atsiras gyvas ir sveikas, dienos, kol šeštadienį po pietų bangos prie Palangos tilto į krantą išplukdė ieškomo jaunuolio kūną.

Dingusiojo draugas jo laukė grįžtančio

Pasigedus vaikino paaiškėjo, kad paskutinį kartą naktį iš pirmadienio į antradienį jaunuolį užfiksavo jūros tilto vaizdo kameros, kurių įraše matyti, kad Martynas su draugu Aleksandru vaikštinėja, o vėliau draugas lieka vienas. To momento, kada vaikinai išsiskyrė, vaizdo kamerų įrašuose nematyti.

Policininkai aiškino, kad kamera sukiojasi, ir tuo metu filmavo kitą pusę.

Apklaustas Martyno draugas taip pat nesugebėjo paaiškinti, kaip dingo kartu buvęs draugas. Pasakojo, kad buvo kartu prie Palangos tilto suolelių, trumpam nusisuko, o kai atsisuko, Martyno šalia nebebuvo.

Dar prieš ateinant iki Palangos tilto, vaikinus užkalbino policijos patruliai. Patikrinę vaikinų kuprines rado dvi alaus skardines. Jaunuoliai buvo šiek tiek apsvaigę. Martyno tėvui Petrui policininkai paaiškino, kad ne Martynas, o jo draugas buvo girtesnis.
Martyno tėvai sakė, kad ryšį su sūnumi nuolatos palaikė ir paskutinį kartą su juo bendravo pirmadienio vakarą, apie 21 valandą. Kitos dienos rytą mamai su juo jau nepavyko susisiekti, ji keliolika kartų skambino, norėdama paklausti, ar netrūksta maisto, ar nereikia ko nors atvežti. Deja, į jos skambučius nebuvo atsiliepta. Tada sunerimę tėvai nuvažiavo į butą Klaipėdoje, kurį sūnus nuomavosi kartu su draugu Aleksandru.

„Atvykę Aleksandrą radome kambaryje, ant stalo gulėjo išdėlioti Martyno daiktai. Tarp jų buvo ir telefonas, kuriame matėsi mūsų praleisti skambučiai. Skambinome tądien 17 kartų. Atvažiavę klausėme Aleksandro, kodėl jis neatsiliepia, mūsų neinformuoja. Vaikinas atsakė, jog tikisi, kad Martynas sugrįš, jis jo esą laukia pareinančio“, – žiniasklaidai pasakojo Martyno tėtis Petras.

„Paplūdimyje sūnus paliko visus savo daiktus: kuprinę, piniginę su dokumentais, mobiliojo ryšio telefoną, rankšluostį, laikrodį“, – vardijo mama Vilma.

Namiškiai pirmieji pradėjo paiešką

Artimieji kreipėsi į Palangos policiją praėjus parai nuo Martyno dingimo. Trečiadienį policija apžiūrėjo dingimo vietą, kaip liudytojus apklausė su įvykiu susijusius asmenis ir visos Lietuvos visuomenės informavimo priemonėms išplatino dingusiojo nuotrauką ir informaciją apie jį, prašydama padėti. Be to, tikrintos Palangos ir Klaipėdos gydymo įstaigos, policijos areštinės ir sulaikymo patalpos, ar vaikinas neatsidūrė jose. Atidžiai peržiūrėta vaizdo kameromis Palangos pajūryje užfiksuota medžiaga.
Kol policija nagrinėjo dingimo aplinkybes, patys ieškoti vaikino į Palangą suvažiavo būrys giminaičių iš visos Lietuvos, paieškoje dalyvavo apie dešimt žmonių.

Pusbroliai, pusseserės, draugai paskelbė jo paiešką socialiniuose tinkluose. Jie prašė atsiliepti jaunuolių, kurie naktį iš pirmadienio į antradienį, apie vidurnaktį, sėdėjo ant suolelio paplūdimyje ir bendravo su Aleksandru. Taip pat buvo prašoma visų pagalbos, kurie galbūt kažką tą naktį matė, ką nors žino apie M.Pečioko buvimo vietą ar jo likimą.

Giminaičiai iššukavo visus paplūdimius, žmonėms rodė Martyno nuotrauką, klausinėjo, kad galbūt kas nors jį matė ar žino ką nors apie dingusįjį. Tačiau viskas veltui. Artimieji svarstė, gal sportavusį, krikščioniškai išauklėtą vaikiną kas pagrobė organų donorystei ir laiko kur nors uždarytą.

Ketvirtadienį policijai pradėjus paiešką pareigūnams talkino pasieniečiai, policijos rėmėjai, kinologas su dviem tarnybiniais, žmonių ieškoti apmokytais šunimis. Tikrintos versijos pasitelkiant teismo medicinos ekspertus.

Penktadienį ikiteisminį tyrimą dėl dingusio jaunuolio iš Palangos m. policijos perėmė kvalifikuoti ir didžiulę patirtį turintys Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Martyno kūną į krantą išmetė bangos

Šeštadienio popietę, apie 15.30 val., prie Palangos tilto sulėkė gelbėtojai ir policijos pareigūnai – jūra į krantą išmetė kūną. Netrukus patvirtinta, kad tai – mįslingai prieš kelias dienas dingusio 21 metų Šilutės rajono gyventojo M.Pečioko kūnas.

Nepatvirtintais duomenimis, ant kūno matomų sužalojimų nematyti, greičiausiai jis nuskendo. Kūnas rastas su drabužiais ir batais, todėl spėjama, kad vaikinas į jūroje neketino maudytis. Pareigūnų teigimu, jaunuolis arba pats įšoko į vandenį, arba galėjo būti įmestas nuo tilto galo.