Baltijos kelias vėl suvienijo Baltijos tautas ir šilutiškius

savivaldybe baltijos kelyje 1Rugpjūčio 23-iąją automagistralė Vilnius – Panevėžys – Saločiai skambėjo nuo gerų emocijų ir dainų. Tokia nuotaika vyravo pasitinkant Baltijos kelio jubiliejų Pumpėnuose, Pasvalio gatvės gale, kur rankomis susikabino Šilutės, Tauragės, Pagėgių savivaldybių pasiuntiniai.

Kelios dešimtys šilutiškių, nepabūgusių vasaros pabaigos liūties, kantriai stovėjo Baltijos kelyje, dar kartą visam pasauliui primindami neregėtą įvykį, kuris prieš ketvirtį amžiaus nustebino visą pasaulį.

Šilutiškiai stovėjo nepaisydami liūties

Dalyvauti šioje akcijoje pirmieji pareiškė norą Šilutės jaunimo organizacijų  atstovai, kuriuos sutelkė jaunimo koordinatorė Rimantė Čiutienė. Puikiomis dainomis, pirmojo Baltijos kelio prisiminimais ir aktyvumu išsiskyrė mišraus choro „Pamario aidas“ kolektyvo nariai.

Jau trečią kartą į Baltijos kelią vėl vyko vienas iš pirmojo Baltijos kelio organizatorių, žurnalistas Stasys Mėlinauskas, o Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė į kelionę pasiėmė ir seną radijo imtuvą „VEF“ iš 1989 metų Baltijos kelio.

„Tuomet, prieš 25 metus šie radijo imtuvai stovėjo kas kelis metrus ir žmonės per juos klausėsi organizatorių nurodymų. Tad „VEF-as“ mums dabar buvo autentiškas istorinis akcentas“, – sakė R.Šikšnienė.

Gero pilietiškumo pavyzdžiu visiems buvo Juknaičių bendruomenės nariai, kurių didelis būrys, vadovaujamas pirmininkės Laimos Barkauskienės, irgi atstovavo Šilutės kraštui. Beje, pats mažiausias Šilutės delegacijos narys – juknaitiškis 3 metukų Mykolas Valančius ištvermingai atlaikė visą kelionę ir nepabijojęs liūties (kuri buvo išbandymas visai delegacijai) stojo į gretas ir stovėjo stipriai įsikibęs rankutėmis kartu su mama ir močiute.

Maloniai nustebino Šilutės policijos komisariato darbuotojai kartu su komisaru Sigitu Mikutavičiumi, netikėtai prisijungę prie šilutiškių būrio.

„Buvo smagu, tik ta liūtis, perkūnija ir žaibai kiek gadino nuotaiką, nes pats stichijos siautėjimas buvo tada, kai mes stovėjome Baltijos kelyje“, – šeštadienio įspūdžiais dalijosi R.Šikšnienė.

Renginio dalyvius laimino jo ekscelencija vyskupas Jonas Boruta, linkėdamas ne tik Dievo palaimos, bet ir sakydamas, kad ši liūtis yra Dievo siųstas geras ženklas mūsų delegacijai. Delegacijas sveikino organizatorė Angonita Rupšytė, aktyvi Sąjūdžio organizatorė, Seimo kanceliarijos darbuotoja ir Seimo narys Juozas Olekas.

Daug gražių akcentų tądien žmones telkė: pašventintą duoną jubiliejinio Baltijos kelio organizatoriai įteikė Andriui Jurkui, Šilutės savivaldybės tarybos sekretoriui, kuris vėliau ją išdalino visiems akcijos dalyviams. Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova į didžiulę Baltijos kelio knygą įrašė mūsų krašto palinkėjimus Lietuvai, o Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja ir šilutiškių delegacijos vadovė Vilma Griškevičienė į didžiulę linkėjimų dėžę, kurią atvežė organizatoriai, įdėjo šimtus šilutiškių perduotų linkėjimų.

„Nepakartojamas tas jausmas, kai visų trijų savivaldybių žmonės, pliaupiant lietui, virš galvų išdidžiai plevėsuojant vėliavoms, pro šalį švilpiant signalizuojančioms mašinoms, iš širdies traukė lietuviškas dainas, kaip tada pirmą kartą… Ir nesvarbu, kad mūsų buvo mažiau, bet jausmas išliko tas pats“, – sakė delegacijos dalyviai.

Atsisveikindami vieni kitiems linkėjo susitikimų po 5 metų, keitėsi dovanomis, šiltais rankų paspaudimais.

Video iš Baltijos kelio 25-mečio minejimo Vilniaus Katedros aikštėje.

spaudos remimo fondas Projektas: „Prie Šyšos krantų: Istorija.“