„Baltijos piranijos“ aplankė ir šilutiškius

 

baltijos piranija siluteje2Sekmadienį Šilutės Turgaus aikštę užpildė nematyta karinė technika – čia atvažiavo Lietuvos ir sąjungininkų iš NATO valstybių Belgijos ir Liuksemburgo kariai.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas ir Belgijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinės pajėgos, vykdančios pratybas „Baltic Piranija“ (Baltijos piranioja), kariai atliko žygį su karinėmis transporto priemonėmis bendro naudojimo keliais ir užsuko į Šilutę.

Kariškius greitai apspitę šilutiškiai domėjosi karine technika, bendravo ir fotografavosi su kariškiais.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, karinėse pratybose dalyvauja daugiau kaip 500 karių ir beveik 130 vienetų įvairios karinės technikos.

Pratybų Klaipėdos regione ir Kairių poligone metu iki spalio 4 d. kariai treniravosi vykdyti įvairias karines operacijas – pradedant patikros postų įrengimu, kontrolės užtikrinimu, svarbių asmenų palyda ir kt. Pratybose dalyvaujantys Liuksemburgo žvalgai vykdė vietovės žvalgybą ir analizę. Pratybų teritorijoje įvairiu paros metu važinės Lietuvos kariuomenės ir Belgijos karių technika, kariai bus ginkluoti, naudos pirotechniką ir garsinius šaudmenis.