Spalio 18 -21 dienomis Vokietijoje Liubeko mieste vyko Baltijos šalių vokiečių kalbos mokytojų dienos, kuriose dalyvavo Klaipėdos miesto Zudermano gimnazijos direktoriaus pavaduotoja N. Tallat- Kelpšaitė Dapšienė, „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokytoja K. Kerpė bei Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Lijana Venckienė bei kitų miestų vokiečių kalbos mokytojai.
Pagrindinė konferencijos tema – „ Mokytojo asmenybės vaidmuo ugdymo procese“. Seminaruose buvo daug kalbama apie aktyvų vaikų ugdymą pamokose. Anot Jenos universiteto profesoriaus Hermann Funk, kaip sunku vaikui valandą sėdėti ir klausyti kitų kalbėjimo ir kaip smagu veikti ir aiškintis pačiam tai, kas užduota…Vadinasi, pamokoje svarbu, kad mokytojas sužadintų vaiko kognityvines funkcijas: ką naujo sužinosiu ar sužinojau? Referentai dalijosi patirtimi, kaip pamokose išnaudoti skaitmenines priemones ir taip sužadinti mokinių susidomėjimą pamoka.
Profesorius Hermann Funk paskaitoje kalbėjo apie mokytojo asmenybės kaitą nuo viduramžių iki šių dienų. Pavyzdžiui, 12 -13 amžiuje vienuolyne vaikus mokė atsiklaupus, skaitė religinius raštus. Vėliau, atsiradus klasėms, įsigalėjo autoritarinis mokytojo vaidmuo, griežtas taisyklių mokymasis. Šiandien mums puikiai žinomas darbas klasėje poromis, grupėmis, pranešimų skaitymas ir pristatymas. Pačios naujausios technologijos leidžia pamokose vaikus mokyti skaitmeninėmis priemonėmis.
Vieną tokių priemonių pristatė Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Neringa Tallat-Kelpšaitė Dapšienė. Ji vedė mokymus pedagogams iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ir Šveicarijos. Mokytoja pristatė naują interneto svetainę www.deutsch.info, skirtą mokytis vokiečių kalbos. Ši svetainė sukurta finansuojant Europos Sąjungai pagal Erasmus + programą. Svetainė skirta ne tik savarankiškai mokytis, bet joje yra ir atskiras portalas mokytojams, kuriame jie gali rasti metodinę-didaktinę medžiagą pamokoms įvairiomis temomis, skirtingais kalbos mokėjimo lygiais įvairaus amžiaus mokiniams. Ten taip pat galima rasti naudingos papildomos medžiagos bei interaktyvių užduočių generatorių, kurio pagalba mokytojai patys gali susikurti užduotis.
Konferencija ir paskaitos vyko Liubeko Katarinos gimnazijoje. Pastatas pradėtas statyti 13a., iš pradžių ten buvo vienuolynas. Dabar gimnazijoje mokosi apie 900 mok., dirba 75 mokytojai. Pirmoji užsienio kalba – lotynų, toliau anglų, prancūzų, graikų, ispanų. Liubekiečiai didžiuojasi sena gimnazija, buvusiais dabar įžymiais žmonėmis (Tomas Mann, Theodor Storm, Siemens ir kt.). Gimnazijoje daug popamokinės veiklos: veikia muzikos, dailės, teatro, sporto, politikos būreliai. Užmegzti tarptautiniai projektai su Pranzūzija, Gvatemala, Izraeliu, Italija.
Vokiečių kalbos mokytojai iš trijų Baltijos šalių buvo supažindinti su Liubeko miesto istorija, aprodytos įdomiausios ir įžymiausios istorinės miesto vietos.
Klaipėdos miesto Hermano Zudermano gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei vokiečių k. mokytoja N. Tallat- Kelpšaitė Dapšienė.
Rašyti atsakymą