Baltos juostos ant šaligatvio – naujas dviračių takas Lietuvininkų gatvėje

dviraciu takas 1Daugiametės kalbos apie tai, kad Šilutės miesto centrinėje gatvėje būtina pažymėti dviratininkų takus, pagaliau ėmė materializuotis. Vakar praeiviai pamatė, kad ant Lietuvininkų gatvės vieno šaligatvio nubrėžtos dvi baltos juostos. Tarp jų netrukus atsiras ženklai, jog tai takas, skirtas dviratininkams.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Šilutės naujienoms” sakė, kad Lietuvininkų gatvės šaligatvis nuo Kultūros ir pramogų
centro iki šviesoforu reguluojamosios sankryžos su Eglių gatve padalintas į dvi dalis: pėstiesiems ir praeiviams. Kai dviratininkų takas bus nužymėtas būtinais ženklais, dviratininkai privalės važiuoti tik juo. Tad bent ši 1 km ilgio centrinės gatvės dalis bus saugesnė ir dviratininkams, ir vairuotojams, nes dviratininkų nebebus viename judriausių centrinės gatvės ruožų.

Seniūnas primena, kad Kelių eismo taisyklės įpareigoja dviratininkus naudotis jiems skirtu taku. O pėstiesiems eiti dviračių taku negalima. Seniūnas ragina visus eismo dalyvius netapti pažeidėjais.

Pasak R.Steponkaus, yra sudaryta komisija, kuri planuoja galimus dviračių takus Šilutės mieste. Artimiausiu metu tikėtina, kad takas bus pažymėtas Atgimimo alėjoje. O visos naujos miesto gatvės bus projektuojamos su dviračių takais.