„Baltosios pirštinės“ ieško savanorių Šilutėje

photoMasinis balsų pirkimas per rinkimus į Seimą ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino aktyvius piliečius imtis prevencinių veiksmų. Spontaniškai susibūrusi pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ startavo 2012 metų spalį ir kvietė visus piliečius užkirsti kelią balsų pirkimui per antrąjį rinkimų į Seimą etapą.

Šilutę aplankę VšĮ Pilietinės visuomenės instituto vadovas Simas Simanauskas bei šios organizacijos Klaipėdos koordinatorius Ignas Grinevičius sakė, kad lig šiol „Baltosios pirštinės“ savanoriai daugiausia stebėjo rinkimus didžiuosiuose miestuose. Artėjant savivaldybių Tarybų rinkimams, lankomasi visose Lietuvos savivaldybėse ir renkami duomenys apie jose pasitaikančius rinkimų pažeidimus.

„Baltųjų pirštinių“ lyderiai bendraudami su į susitikimą atėjusiais žmonėmis įsitikino, kad Šilutės savivaldybėje rinkimų metu kai kurios partijos nevengia neleistinomis priemonėmis gerinti savo rinkimų rezultatus: Šilutėje į išankstinio balsavimo vietą taksi automobiliais buvo vežiojami moksleiviai, policijos pareigūnai sulaikė automobilį su žmonėmis, atvežtais balsuoti už atlygį, buvo pasikėsinta pavogti balsavimo biuletenį ir t.t.

S.Simanauskas ir I.Grinevičius teigė, kad Šilutėje norėtų rasti  pilietiškų, jokioms partijoms nepriklausančių žmonių, kurie jungtųsi prie „Baltųjų pirštinių“ ir savanoriškai padėtų registruoti rinkimų įstatymo pažeidimus rinkimų agitacijos metu bei rinkimų dieną.

„Baltosios pirštinės“ įgyvendina projektą „Sąmoningas ir aktyvus piliečių dalyvavimas viešajame gyvenime“, kuriam finansuoti paskirta 516,5 tūkst. Lt iš Lietuvos nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos.

Gauta parama naudojama savanorių kelionių kuro išlaidoms į visas Lietuvos savivaldybes padengti, aprūpinti savanorius komunikacijos priemonėmis, burti aktyvius atsakingus piliečius Lietuvos regionuose, juos apmokyti ir aprūpinti reikalingomis priemonėmis.

Šilutiškiai, norintys įsilieti į „Baltųjų pirštinių“ veiklą, kviečiami susisiekti el. paštu: simas@baltosiospirstines.lt, tel. +370 641 65802.