„Baltuosiuose rūmuose“ – peštynės dėl telefono

telefonai trolio nuotr Tūlam piliečiui tikriausiai nėra gražesnės intermedijos kaip du besipešantys kaimynai. O jeigu vaidijasi giminaičiai, sako, kad vaizdelis dar įdomesnis. Mūsų savivaldybės visuomenė, ypač toji dalis, kuri skaito „Šilutės naujienas“, gali stebėti peštynes, kuriose pagrindiniai veikėjai – ne kas kitas, o iškiliausi mūsų politikai – meras, buvę merai, o gal ir pretendentai jais tapti.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis apkaltino savo pirmtaką – iš pareigų atstatydintą merą Šarūną Laužiką, kad jis negrąžino 1700 Lt kainuojančio mobiliojo telefono, kuris buvo nupirktas pastarajam einant mero pareigas.

Septynis mėnesius nuo savo kadencijos pradžios tylėjęs V.Laurinaitis, tokią savo pirmtaką kompromituojančią informaciją paskelbė tik praėjusią savaitę. Spaudos konferencijoje, kurioje V.Laurinaitis aiškinosi dėl žiniasklaidos ir opozicijos lyderio paviešintų faktų dėl jo savireklamos už biudžeto lėšas, Š.Laužikui patapšnota kompromituojančios informacijos krūvele. Taip prasidėjo peštynės dėl tuometiniam merui Š.Laužikui pirkto brangaus mobiliojo telefono ir jo sugrąžinimo savivaldybei.

Brangus ir negrąžintas

Pirmą kartą nuoskaudą dėl savo pirmtako įsigyto prabangaus telefono meras V.Laurinaitis išliejo savo pranešime „Dėl šventinių pasveikinimų ir kitos Savivaldybės reprezentacijos“, kurį spausdino visa rajono žiniasklaida („Šilutės naujienos“ – sausio 6 dienos numeryje).

Akyli skaitytojai redakcijai skambino ir sakė, kad yra suintriguoti minėto pranešimo pastraipa apie merų naudojamus telefonus: „Eksmerams norėčiau palinkėti padoraus politinio dialogo, juolab kad patys naudodavo visus Mero fondo pinigus, o apie taupymą užmiršdavo. Tai patvirtino Savivaldybės skolos (2014 m. liepos 1 d. jos buvo 50 341 600 litų), kurias aš, kaip Meras, paveldėjau ir kartu su Administracija dabar ieškau būdų, kaip mažinti. Skolas mažinu nuo pirmos paskyrimo dienos, pradėdamas nuo savęs. Mano tarnybinis mobiliojo ryšio telefono aparatas kainuoja 320 litų, o buvusio mero, dabartinio Tarybos opozicijos lyderio Šarūno Laužiko kainavo 1700 litų, beveik šešis kartus brangiau. Tai tikroji tiesa“, – rašė V.Laurinaitis.

Po poros dienų V.Laurinaitis spaudos konferencijoje paskelbė dar negražesnį Š.Laužiką kompromituojantį faktą – net 1700 Lt kainavęs telefonas lig šiol tebėra iš pareigų atstatydinto mero Š.Laužiko kišenėje – negrąžintas Savivaldybės administracijai. Dar daugiau: V.Laurinaitis, pasinaudodamas žiniasklaidininkų paslaugumu, viešai, per rajono leidinius, paprašė Š.Laužiką sugrąžinti mobilųjį telefoną.

Baigs kadenciją ir grąžins

„Šilutės naujienos“ informavo rajono politiką Š.Laužiką apie mero V.Laurinaičio raginimą grąžinti brangų telefoną. Š.Laužikas patvirtino, jog mobiliojo telefono aparatu jis dar naudojasi, taip, kaip ir savivaldybės Tarybos nariui paskirtu nešiojamuoju kompiuteriu.

Pasak Š.Laužiko, pasikeitus merams, perduodant mero kabinetą ir jame esantį turtą buvo surašytas inventoriaus perdavimo ir priėmimo aktas.

„Niekas net neužsiminė, jog turėčiau perduoti ir mobiliojo telefono aparatą“, – aiškino rajono politikas. Pasak Š.Laužiko, lig šiol galiojo taisyklė, kad pareigas perduodantiems merams, dirbantiems savivaldybės Taryboje rajono politikais, jų naudojami telefono aparatai yra paliekami. Taip yra daroma ir todėl, kad telefono aparate lieka informacija, kuri gali būti ir konfidenciali.
Š.Laužikas sakė, kad pasibaigus 7-ojo šaukimo savivaldybės Tarybos kadencijai, jis, jeigu nebebus išrinktas rajono politiku, Savivaldybės administracijai sugrąžins jam patikėtą nešiojamąjį kompiuterį bei mobilųjį telefono aparatą.

„Tačiau jeigu rajono meras V.Laurinaitis yra nekantrus – tegu rašo raštišką prašymą, ir mobilųjį telefono aparatą atiduosiu nedelsdamas. Kad tik jam būtų ramiau…“, – sakė Š.Laužikas.

Š.Laužikas primestas peštynes dėl telefono vertina tik taip, jog V.Laurinaitis trūks plyš nori nukreipti visuomenės dėmesį nuo ištaškytų pinigų kalėdiniams sveikinimams, o svarbiausia, kad niekam neberūpėtų paslaptingi Savivaldybės vadovų organizuotų vakarėlių rėmėjai – galimos korupcijos šešėlis.

Buvęs rajono meras V.Pozingis irgi patvirtino faktą, kad mobilusis aparatas, kurį jis buvo gavęs eidamas mero pareigas, pasiliko pas jį. V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tą telefoną jis jau buvo naudojęs trejus metus. Niekas jokio konflikto dėl tokio dalyko nekėlė. Juolab, pasak V.Pozingio, jis ir dabar yra to paties telefono ryšio teikėjo „savivaldybės grupės“ narys ir kas nustatytą terminą pasikeičia aparatą į naują.

Patapšnojo ir „žmonių merei“

Meras V.Laurinaitis, nagrinėdamas ankstesnių merų išlaidavimo pavyzdžius, pastebėjo, kad tarp jam perleistos aparatūros yra ir balto korpuso planšetinis kompiuteris.

Apie šį planšetinį kompiuterį „Šilutės naujienoms“ užsiminęs V.Laurinaitis sako, kad baltas kompiuterio korpusas išduoda, jog jis buvo nupirktas merei Daivai Žebelienei, nors jį jam perdavė iš mero pareigų atstatydintas Š.Laužikas.
„Šilutės naujienų“ redakcija patikrino: kompiuterio įsigijimo data – 2013 m. spalio 9 diena ir už jį sumokėta 2600 Lt. Kaip tik tuo metu savivaldybę valdė „žmonių merė“ Daiva Žebelienė.

V.Laurinaitis nekreiptų dėmesio, kad planšetinis kompiuteris yra „moteriško dizaino“ ir naudotų jį pagal paskirtį, tačiau, pasak mero, per kelis darbo mėnesius jam planšetinio kompiuterio neprireikė.

Kompiuterio nematė ir nenaudojo

Rajono politikei D.Žebelienei paminėtas baltas planšetinis kompiuteris sukėlė daugiau mįslių, nei jų turi dabartinis meras V.Laurinaitis. Pasak D.Žebelienės, eidama merės pareigas ji naudojosi tuo pačiu nešiojamuoju kompiuteriu, kurį jai Savivaldybės administracija įteikė, kai ji pradėjo eiti savivaldybės Tarybos narės pareigas. Šis kompiuteris jau tada pradėjo gesti – nebepasikrovė akumuliatorius, todėl ji darbe naudojo savo asmeninį kompiuterį.

D.Žebelienė mano, kad kai jai paskirto kompiuterio jau nebebuvo galima naudoti, savivaldybės administracija norėjo išspręsti problemą ir nupirko naują planšetinį kompiuterį. Tačiau planšetiniu kompiuteriu ji jau nebespėjo pasinaudoti, nes buvo prasidėjęs jos atstatydinimo iš pareigų procesas.

Mobilųjį telefono aparatą, kuris D.Žebelienei buvo įteiktas, kai pradėjo eiti merės pareigas, ji naudoja ir dabar. „Šilutės naujienoms“ ji sakė, kad kai telefono aparatą norėjusi sugrąžinti Savivaldybės administracijai, jai buvo pasakyta, jog paprastai buvę merai toliau naudoja turėtus telefonus.

Dabar belieka laukti, ar meras V.Laurinaitis atims tik Š.Laužiko telefoną, ar atiduoti telefonus pareikalaus visų buvusių merų?