Bandymas iš svetimo miško apsirūpinti malkomis – nepavyko: mokės baudą ir neteks pjūklo

rastaiĮvykiai prasidėjo pernai, tačiau tik šiemet paskebtas teisėsaugos verdiktas.

Rudeniui persiritus į antrą pusę V.Š. nusprendė pasirūpinti malkomis žiemai – stvėręs turėtą benzininį pjūklą leidosi “malkų medžioklėn”. Nuėjęs į svetimą mišką ant žemės suguldė 5 pušis ir 1 beržą. Namo parsivežti spėjo tik 1 pušį, nes sugedus pjūklui, likusių medžių susipjaustyti kaladėmis nebeturėjo kuo.

Kai miško savininkė pastebėjo, kad kažkas šeimininkavo jos valdose, apie tai pranešė pareigūnams.

Už pasikėsinimą pagrobti svetimą turtą teismas medkirčiui skyrė 6 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per šį laikotarpį dirbti po 24 valandas per mėnesį visuomenės labui ir iš kaltinamojo miško savininkei priteisė 434,43 Eur  (1 500 Lt) vagystės metu padarytos žalos atlyginimo.

Miško savininkė praėjus daugiau nei mėnesiui pastebėjo, kad jos miške nupjautos 5 pušys ir 1 beržas – 5 medžiai buvo palikti gulėti miške, supjaustyta ir išvežta buvo tik 1 pušis.

Nupjautos pušys pagal skersmenį įkainotos nuo 200 iki 300 litų, nupjautas beržas įvertinas 200 litų – viso nupjautų medžių vertė 434,43 Eur (1500 litų).

Medį namo teisiamajam parsivežti padėjęs Z.K. teisme pasakojo, kad V.Š. paprašė padėti jam iš miško su arkliu ir vežimu parsivežti malkas.

Pastarasis nežinojo, į kieno mišką važiuoja, tačiau sutiko pagelbėti. Medžiai miške jau buvo nupjauti, o teisiamasis benzininiu pjūklu pjaustė medį kaladėmis, jo pagalbininkas kalades krovė į vežimą ir parsivežė į V.Š. kiemą. Ten padedant dar vienam vyrui V.J. visi trys jas iškrovė.

Kad medžiai vogti, į pagalbą teisiamajam suskubę vyrai nežinojo.

Aplinkos ministerijos valstybinė miškų tarnyba paskaičiavo, kad miškui padaryta nedidelė 755,56 Eur (2 608,80 Lt).

Teismas nusprendė, jog V.Š. teks 6 mėnesius dirbti viešuosius darbus, padengti miško savininkei padarytą 434,43 Eur (1 500 Lt) žalą ir atsisveikinti su benzininiu pjūklu – jį konfiskavo Šilutės policijos komisariatas.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.