Bandymas pavyko: „NordBalt“ jungtis padėtų avarijų atveju

elektraElektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“ veiktų bet kuriuo metu ir padėtų Lietuvai ekstremaliu atveju. Tai parodė pirmadienio naktį atliktas elektros sistemos atkūrimo bandymas, kurio metu 24 tūkstančiams vartotojų Klaipėdos rajone elektra buvo tiekiama iš vienintelio šaltinio – „NordBalt“ jungties, pranešė „Litgrid“.

„NordBalt“ yra itin efektyvus elektros tiekimo saugumo garantas, galintis per trumpą laiką padėti atkurti elektros tiekimą vartotojams, kai elektrinės veikia ne tik vakarinėje Lietuvos dalyje, kaip įvyko dabar, bet ir visoje Lietuvoje“, – pranešime sakė „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas.

Pasak pranešimo, bandymo metu dalis elektros tiekta tiesiogiai per „NordBalt“ jungtį Priekulės, Saugų, Šilutės, Rusnės, Degučių, Kintų, Vainutų, Švėkšnos, Veiviržėnų, Judrėnų ir aplinkių gyvenvietėms. Bandymas truko 27 minutes, didžiausia perduodama galia siekė 8 megavatus. Ruošiantis bandymui, buvo atjungti du artimiausi vėjo parkai, bandymo metu nė vienas elektros gamybos šaltinis Lietuvoje nebuvo naudojamas.

Be „NordBalt“, sistemos atkūrimo paslaugą Lietuvoje taip pat gali teikti Kauno hidroelektrinė ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė.

Pirmadienį ryte „NordBalt“ jungtis veikė maksimalia – 700 megavatų – galia.

Sistemos atkūrimas – tai elektros tiekimo atnaujinimas vartotojams po gedimų elektros tinkluose. Ši funkcija yra įdiegta ir „NordBalt „ jungtyje, kuri nutrūkus elektros tiekimui perdavimo tinkle, gali tarnauti kaip efektyvi, 700 MW rezervinė galia.

Straipsnis iš lrytas.lt „Bandymas pavyko: „NordBalt“ jungtis padėtų avarijų atveju“.