Bankrutavusius statybininkus keičia nauji, darbai vyksta toliau

laisves 9 namas vel remontuojamasŠilutiškiai neabejingi tvarkai (ir netvarkai) savo mieste ir savo kieme, tą rodo kasdieniai skaitytojų skambučiai ir vizitai.

Šįkart viena šilutiškė priminė netvarką Laisvės alėjoje, ties renovuojamu 9-uoju daugiabučiu, – šio namo gyventojams šiukšlynų apsuptyje tenka gyventi beveik metus.

Tarp „nelaimingųjų“ – ir Laisvės 9-asis

Laisvės alėjos 9-asis namas renovuoti pradėtas dar užpernai. Bet ir šis daugiabutis buvo tarp tų trijų mūsų miesto „nelaimingų“ namų, kuriuos atnaujinti ėmėsi netrukus bankrutavusi UAB „Šilo statyba“. Nutraukę darbus statybininkai „ant ledo“ šilutiškius paliko dar pernai vasarą.

Mūsų pašnekovė pasakojo, jog gyventojai iki šiol nežino tolesnės savo namo ateities. Aplink daugiabutį jau daugiau nei pusmetį mėtosi statybininkų paliktos statybinės medžiagos, kurias nešioja ne tik vėjai, bet ir piktavaliai. Išėję statybininkai, anot moters, paliko šiukšlyną, kuris dabar lyg ir niekam neberūpi. O juk ant nosies – pavasaris?..

Gyventojams neramu ir dėl renovacijos baigties. Jie svarsto, kad darbus tęsti apsiėmę kiti statybininkai renovacijai, matyt, naudos pusmetį lietuje ir sniege mirkusias medžiagas. O jei jų naudoti nebebus galima, baiminasi, kad nuostoliai irgi užguls gyventojų pečius.

Gyventojams rūpesčių ir nuostolių nepadaugės

Šio daugiabučio administratoriaus UAB „Šilutės būstas“ vadybininkas Marius Stankus gyventojus nuramino. Pasirodo, namo renovacijos darbai jau tęsiami, juos vykdo UAB „Toluta“. Vasario viduryje pradėję dirbti statybininkai jau baigia stogo remontą, netrukus pradės ir fasado šiltinimo darbus.

Pasak M.Stankaus, sutartyje su statybos įmone numatyta, kad namo renovacija bus užbaigta birželio 30 dieną. Tuomet bus sutvarkyta ir aplinka, nes objektą priduodamos tai padaryti privalo visos įmonės. Žinoma, trinkelių aplink namą jos nekloja, bet žemę išlygina, žolytę užsėja.

Tiesa, tais atvejais, kai darbai baigiami žiemą, kaip neseniai nutiko renovuojant daugiabučius Traksėdžiuose, veją užsėti statybininkai įsipareigojo pavasarį.

M.Stankus patikino, kad Laisvės al.  9-ojo namo renovacijai reikalingos medžiagos yra statybininkų – rangovų rūpestis, tad nuostoliai dėl medžiagų praradimo, jei tokių būna, tenka jiems. Namo gyventojai yra raštu įsipareigoję sumokėti už renovaciją tam tikrą sumą, ir jiems ji nekinta.

Be to, lauke laikomas putų polistirolas ar bituminė stogo danga drėgmės nebijo.