Bankrutuoja viena didžiausių Šilutės įmonių – „Biofuture“

biofuture imoneKoncernui „MG Baltic“ priklausančiai Šilutės uždarajai akcinei bendrovei „Biofuture“ gresia bankrotas. Tam pačiam koncernui priklausančios uždarosios akcinės bendrovės „Mineraliniai vandenys“ prašymą dėl bankroto bylos iškėlimo bendrovei „Biofuture“ priėmė Klaipėdos apygardos teismas.

Šilutės bioetanolio įmonė darbą nutraukė šiemet balandžio 1-ąją. Jau keletas mėnesių daugiau nei pusšimčiui darbininkų mokami vadinamieji gamybinių prastovų pinigai. Kai kurie kalbinti šios įmonės darbininkai sakė gaunantys apie 800 litų.
„Mums niekas nieko konkretaus nepasako, nors apie perspektyvą klausėme ne kartą“, – sakė kalbinti vyrai.

Jie taip pat pasidalijo viešai sklandančiomis žiniomis, jog kai kuriems darbininkams buvo duotas nurodymas iš vamzdynų išleisti vandenį, esą todėl, kad gamykla nedirbs visą žiemą, todėl reikia padaryti viską, kad per šalčius vamzdžiai nesusproginėtų.
Vieša paslaptis, kad darbininkams buvo pasiūlyta ieškotis antraeilio darbo kitose įmonėse. Bet tie, kurie jau pabandė tai daryti, tikino, kad Šilutėje nė vienas darbdavys nenori priimti antraeilininkų.
Įmonei teismas pritaikė vadinamas laikinąsias turto apsaugos priemones. Sprendimas dėl bankroto bylos iškėlimo jau kuris laikas gamybos nevykdančiai bendrovei turėtų būti priimtas per mėnesį.

Laikraštis „Verslo žinios“ skelbia, kad praėjusiais metais „Biofuture“ patyrė  7,5 mln. Lt nuostolių, o iš viso sukaupta apie 22 mln. Lt nuostolių. Situaciją šiam leidiniui komentavo Andrius Petruškevičius, „Biofuture“ vadovas: „Bioetanolio gamyba yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES problema. ES uždaryta bene dešimtis gamyklų arba jos taip ir nepradėjo savo veiklos. Nors buvo prognozuota, kad 2020 m. degaluose turės būti 10% etanolio, dabar nuspręsta šitą dalį sumažinti perpus iki 5%. O tai reiškia mažėjančią paklausą“.

Koncernui „MG Baltic“ priklasantis „Stumbras“, siekdamas efektyvesnės veiklos, prieš 9 metus uždarė Balbieriškio spirito gamyklą ir perkėlė jos įrangą į Šilutę.

2012 m. buvo skelbta, kad įmonė orientuosis į maistinio spirito gamybą, žadėta per dvejus metus  į jo gamybą investuoti apie 15 mln. Lt. Tačiau maistinio spirito gamyba taip ir netapo  pagrindine veikla. Dėl spirito gamybos perprodukcijos Lenkijoje, Lietuvoje gaminamas spiritas jau keletą metų nekonkurencingas.