„Baroko duetas” šilutiškius supažindino su XVII a. muzika

Renginys "Baroko kelionė". / Organizatorių nuotr.Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko baigiamosios programos „Palinkėkit mums gero vėjo ir geros kloties…” renginys „Baroko kelionė” iš ciklo „Literatūrinės muzikinės dedikacijos Šilutei”.

Koncertinę programą „Baroko kelionė” atliko „Baroko duetas”: Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė (mecosopranai), akomponavo pianistė Audra Telksnytė. Tai buvo paskutinis renginys, skirtas Šilutės 500 metų jubiliejui paminėti, ir vienas iš baigiamųjų „Šilutė – Lietuvos kultūros sostinė 2011” renginių.

Susirinkusius šilutiškius „Baroko duetas” kvietė pasinerti į kelionę po XVII a. Europą, išgirsti ir susipažinti su baroko muzikos garsais. Dainininkių duetas atliko kūrinius iš Italijos, Prancūzijos, Anglijos ir Vokietijos barokinės muzikos lobyno, skambėjo žaismingi pasakojimai apie daugialypę Europos muzikinę kultūrą, kompozitorius bei atliekamus kūrinius. Atlikėjos šilutiškius sužavėjo ne tik savo skambiais balsais, bet ir išraiškinga, kontrastinga emocija, teatrališkumu, vaidybos elementais, priverčiančiais pasijusti baroko muzikos pasaulio apsuptyje.

„Baroko kelionės” metu skambėjo operos žanro pradininko C.Monteverdi kūriniai, pastoralinės itališkos melodijos bei virtuoziškos, ilgomis pagražinimų girliandomis išpuoštos A.Vivaldi arijos. Muzikiniame pasakojime šilutiškiai išgirdo Liudviko XIV – Prancūzijos karaliaus – Saulės laikų dvaro muziką, kurią monopolizavo ekscentriškasis kompozitorius J.B.Lully. Iš Prancūzijos baroko skambėjo ir J.Ph.Rameau kūriniai, kurio lakios, ornamentuotos arijos atspindėjo galantiškojo amžiaus meilės kultūrą.

Į renginį susirinkę šilutiškiai atlikėjoms negailėjo gražių žodžių bei aplodismentų, neslėpė susižavėjimo baroko muzikos kompozicijomis.