Barzdūnų kaime rasta 1,6 kilogramo kvaišalų

kvaisalaiPenktadienį šalies policija surengė tris sėkmingas operacijas, kurių metu buvo sulaikyti įtariamieji narkotikų platinimu Vilniuje, Kaune ir Šilutėje.

Po pietų Vilniuje, Savanorių prospekte, sučiuptas 36 metų vyriškis, pas kurį buvo aptiktos 22 stiprių psichotropinių vaistų tabletės ir maišelis su baltos spalvos milteliais.

Penktadienio pavakare Kaune, Šilainių rajone, su įkalčiais buvo sulaikytas dar vienas kvaišalų prekeivis – jis mėgino realizuoti iki 100 gramų kokaino.

Vakare Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai Šilutėje sulaikė 4 asmenis, iš kurių 2 įtariami pardavę ir 2 įsigiję narkotines medžiagas.

Policija turėdama informacijos, kad Šilutės pakraštyje, viename iš Brazdūnų kaime esančių sandėlių, bus parduodamos narkotinės medžiagos, organizavo slaptą operaciją, kurios metu buvo sulaikyti 4 vyrai. Pareigūnai stebėjo sandorį ir, tik užfiksavę pardavimo faktą, automobiliais užblokavo įtariamiesiems kelią. Operacijos metu 49-erių, 44-erių, 34-erių ir 46-erių metų vyrai buvo sulaikyti.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, buvo nustatyta, kad 44-erių metų vyras pardavė 46-erių metų vyrui apie 40 g, kaip įtariama, narkotinės medžiagos – amfetamino. Ten pat sulaikyti ir dar 2 vyrai, kuriems, kaip įtariama, 46-erių metų vyras turėjo perduoti įsigytas narkotines medžiagas.

Tęsiant tyrimą, pareigūnai pasitelkdami Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės kinologą su šunimi, narkotinių medžiagų ieškojo ir įtariamųjų namuose. Pas vieną iš jų, nuomojamose patalpose, rastas labai didelis kiekis narkotinių medžiagų – arti pusės kilogramo augalinės kilmės medžiagos, kaip įtariama – kanapių, daugiau kaip pusė kilogramo, kaip įtariama, metamfetamino ir daugiau  kaip 700 tablečių, populiariai vadinamų „ekstazi“.

Šiuo metu Tauragės apskr. VPK dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai pareikšti 3 vyrams. Vienam iš jų skirta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams, kitiems – švelnesnės kardomosios priemonės.

Už narkotinių medžiagų platinimą, disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 10 metų. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.