Baseiną, pirčių kompleksą, modernias sportininkų sales šilutiškiai turės jau po metų

Mažiausiai dešimtmetį pamario krašte gyvenantys žmonės nekantriai laukė, kada ir Šilutėje turės baseiną, kelių rūšių pirtis, galės lepintis moderniomis SPA procedūromis, sūkurinėmis voniomis („jacuzzi“).

Daugiau nei prieš metus Šilutės savivaldybės vadovai su statybininkais paskelbė, kad Valstybės investicijų fondas skyrė finansavimą Šilutės miesto daugiafunkcio sporto komplekso statybai. Dabar pasivaikščiojus po statybvietę tampa aišku, kad padaryta jau daug darbų, o statybininkai žada, kad visus minėtus malonumus šilutiškiai turės jau po metų.

Statybininkai darbus baigs anksčiau

Keturių takų 25 metrų ilgio baseinas, trys – garo, rusiška ir relaksacinė – pirtys, SPA teritorijoje išdėstytos sūkurinės vonios („jacuzzi“) bei vaikiškas baseinėlis, – tai malonumai, kurie jau po metų bus prieinami visiems mūsų krašto gyventojams.

Nuo praėjusios vasaros vidurio Šilutėje, Rusnės gatvėje stovinčio buvusio griūvančio sporto komplekso teritorijoje verda darbas ir zuja statybininkai. Pirmiausia čia teko iškasti daugybę griovių vamzdynams, pakloti reikalingas komunikacijas. Dabar įėjus į rekonstruojamojo pastato erdves tampa akivaizdu, kad čia atlikta daug darbų. Jau matyti kylantis būsimo plaukimo baseino korpusas, yra aiškios teritorijos, kur bus boksininkų, lengvosios ir sunkiosios atletikos sportininkų treniruočių sporto salės. Komplekso prieigose jau paruoštos vietos ir būsimiems želdiniams bei automobilių stovėjimo aikštelėms.

Statybvietėje pasitinkantys, rekonstrukcijos darbus atliekančios UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas ir statybos darbų vadovas Vitalijus Budginas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad oficiali rekonstrukcijos darbų pabaiga yra 2022 metų liepa, tačiau bendrovė planuoja darbus baigti visu pusmečiu anksčiau.

Gera dirbti, kai atsiskaitoma laiku

„Žibų“ direktorius S. Kazlauskas pasakoja, kad Šilutės daugiafunkcio sporto komplekso rekonstrukcija vyksta be didesnių trikdžių. Šioje statybvietėje dirba bemaž pusė įmonės darbuotojų – per 40 žmonių.

Finansavimas už atliktus darbus taip pat gaunamas tiksliai laiku, kaip niekad iki šiol nebūdavo. Todėl nėra ir trukdžių gauti reikiamas medžiagas, planuoti ir įgyvendinti darbus su subrangovais.
70 proc. sporto komplekso rekonstrukcijos darbų atlieka „Žibai“, likusi darbų dalis bus atlikta subrangovų. Elektros įrangos montavimui yra pakviesta Šilutės bendrovė „Įtampa“, o vėdinimo, šildymo ir kondicionavimo įrengimus montuos Panevėžio bendrovė „Aerema”. Ši bendrovė jau turi didelę patirtį montuojant įrangas statiniams su plaukimo baseinais.

Statybininkai džiaugiasi tiek praėjusios žiemos, tiek dabartinio rudens orų sąlygomis. Nei lietus, nei šalčiai, galima sakyti, iki šiol dirbti netrukdė. Šiuo metu „Žibai” bemaž visus suplanuotus darbus lauke jau baigė ir dabar darbininkai dirba po stogu. Pasak direktoriaus, todėl nieko tokio, jeigu dabar ir šaltukas spustelės iki kokių 5 ar 10 laipsnių.

S. Kazlauskas paminėjo ir vieną incidentą, kuris buvo sustabdęs darbus net 7 mėnesiams. Paaiškėjo, kad projektuotojai buvo gavę klaidingą geodezininkų informaciją. Dėl to statybininkams teko ne vieną dešimtį sukaltų polių traukti atgal ir iš naujo sukalti ilgesnius polius, nes tik ilgesni poliai praskrodė durpžemį ir atsirėmė į tvirtą gruntą. Visa laimė, kad tokių darbų išlaidas apmokėjo draudimas.

Valdžios kaita statybininkams nepatinka

Iki šių metų pabaigos statybininkai ir Valstybės investicijų fondas yra suplanavę, kad bus atlikta darbų už 2,2 mln. Eur. Kitaip tariant – apie 42 proc. rekonstrukcijos darbų.

S. Kazlauskas tikisi, jog naujasis Seimas ir Vyriausybė nesugalvos stabdyti statybų, ir rekonstrukcija sklandžiai vyks toliau.

Kai kurių į aukščiausius valdžios postus ateinančiųjų kalbos, kad kitų metų pirmąjį pusmetį reikėtų peržiūrėti statybinių darbų sąrašus vis dėlto nerimo įneša. Tačiau S. Kazlauskas gerai žino, kad Šilutės miestui daugiafunkcis sporto kompleksas yra būtinas ir šilutiškių labai laukiamas. Todėl jis tikisi, kad naujosios valdžios sprendimai bus palankūs Šilutei.

Komercijos direktorius, korespondentas