Baudų kolekcionierė ir vėl sučiupta su kontrabandiniais rūkalais

moksleivis-mokykloje-pardavinejo-kontrabandines-cigaretes2Šilutės autobusų stotyje pasieniečiai vėl sulaikė pagarsėjusią prekiautoją kontrabandiniais rūkalais. Šios šilutiškės „sąskaitoje“ už nesumokėtas baudas – daugiau nei 150 tūkst. litų.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai Šilutės autobusų stotyje stebėjo gerai žinomą ir ne kartą jiems įkliuvusią 55 metų šilutiškę. Pasieniečiai užfiksavo ir sandėrį – nelegali prekiautoja kitai moteriai pardavė 40 pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių „Fest“ bei „NZ Gold“.

Pardavėja ir pirkėja VSAT pareigūnų buvo sulaikytos su įkalčiais.

VSAT Pagėgių rinktinėje pasieniečiai pardavėjai dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinės bylos teiseną. Ne kartą už analogiškus pažeidimus įkliuvusiai Šilutės gyventojai gresia maksimali už tokius pažeidimus numatyta administracinė bauda, kuri sieks nuo 20 iki 50 tūkst. litų. Sprendimą šioje byloje priims teismas.

Atsakomybės neišvengs ir iš šios moters kontrabandinių rūkalų įsigijusi 54 metų pirkėja. Jai irgi pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą pirkėjai gresia bauda nuo 1 iki 5 tūkst. litų.

Po apklausos abi sandėrio dalyves pasieniečiai paleido.

Neabejojama, kad pardavėjai skirta dešimttūkstantinė bauda tik papildys įspūdingą šios šilutiškės „pasiekimų“ sąrašą – jai skirtų ir nesumokėtų baudų suma jau perkopė 150 tūkst. litų. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis šilutiškė ne sykį yra įkliuvusi ir VSAT, ir policijos pareigūnams.

Paskutinį kartą pasieniečiai ją sulaikė birželį, kai turėdami informacijos apie nelegalią prekybą rūkalais patikrino moters butą.

Kontrabandinių rūkalų pardavimu besiverčianti ir baudų nemokanti moteris yra bedarbė, gauna valstybės skiriamas pašalpas. Be to, savo nelegalią veiklą ji teisina tuo, kad augina nepilnametį vaiką ir turi sveikatos problemų.