Bausmė vyrą skriaudusiai moteriai

Fargo-2Vos 7 klases baigusi ir niekur nedirbanti Šilutės rajono gyventoja A.K. nepaliauja „auklėti“ savo sugyventinio – tai į jį pasigalanda nagus, tai vožia jam per galvą pelenams semti skirta „šiūpele“.

Šios mušeikos teismas – dar vienas įrodymas, kad ir moterys smurtauja prieš vyrus.  Už du smurto atvejus teismas moteriai skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimą, įpareigojantį nekeisti gyvenamosios vietos ir 20 valandų išdirbti visuomenės labui.

Ne paslaptis, kad sugyventinių karams pagrindą duoda neretai per didelis išgerto alkoholio kiekis.

Pirmą kartą sugyventinių konfliktas įvyko balandžio mėnesį, kai pora namuose svaiginosi stipriaisiais gėrimais. Moters smurtą išprovokavo sugyventinio priekaištai dėl to, kad ji guodžiasi kaimynams jo elgesiu. Tokios kalbos ir žeminantys sugyventinio žodžiai įsiutino A.K. ir susinervinusi ji nagais subraižė sugyventinio veidą.

Vyras bandė atstumti agresyviai besielgiančią A.K. nuo savęs, po to išėjo į namo laiptinę ir iškvietė policijos pareigūnus.
Dėl skaudančio, apibraižyto veido pas medikus nesikreipė ir vėliau susitaikė su sugyventine.

Po kelių mėnesių vėl kilo konfliktinė situacija. Vieną vakarą pora svečiavosi pas kaimynus ir ten gėrė alų. Vakarėlio metu jie dėl kažko susipyko – net nepamena, dėl ko.

A.K. išėjo į laiptinę parūkyti su kaimyne Ilona, o kai norėjo grįžti namo, sugyventinis T.B. jos nebeįsileido. Už durų likusi moteris iš netoliese gyvenančios mamos namų pasiėmė antklodę ir nuėjo miegoti į namo palėpę.

Ryte ji telefonu susiskambino su gyvenimo draugu, kuris ir toliau neįleido jos į namus. Eidama namų link pamatė, jog T.B. sėdi kieme ant suolelio ir supykusi metė į jį metalinį semtuvėlį pelenams semti. Metaliniu įrankiu pataikė sugyventiniui tiesiai į galvą.

Kaip tėčiui buvo prakirsta galva, matė ir šešiametė jų dukra. Sužalotai galvai ėmus kraujuoti, vyras apie tai, kad buvo sumuštas, pranešė policijos pareigūnams. Nuo moters nukentėjęs T.B. buvo nugabentas į ligoninę.

Pareigūnai, apžiūrėję, šeimyninio konflikto vietą kieme prie suoliuko pastebėjo kraujo dėmes, o ant žolės gulintį metalinį semtuvėlį, kuriuo ir buvo prakirsta vyro galva.

Nukentėjusįjį apžiūrėję medikai teigė, kad viršugalvyje buvo muštinė – kirstinė žaizda. Tai traktuojama kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Už abu smurto prieš sugyventinį protrūkius moteriai teismas skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojo nekeisti gyvenamosios vietos ir neatlygintinai dirbti 20 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.