Bausmių sulaukė narkotikus vartoję ir pardavinėję šilutiškiai

ecstasyPraėjusią savaitę Šilutės rajone apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 24 m. V.B. už neteisėtą psichotropinių medžiagų įgijimą, laikymą, gabenimą, pardavimą, o 25 m. E.P. – ir už tokių medžiagų perdavimą naudoti kitam asmeniui skyrė laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant.

Byloje nustatyta, kad V.B. praėjusių metų rudenį Šilutės mieste iš vieno asmens įsigijo 50 vnt. tablečių, kurių sudėtyje buvo psichotropinės medžiagos MDMA, dar vadinamų „Extasy“. Nuteistasis jas laikė, gabeno bei 15 vnt. šių tablečių pardavė už 90 Eur dviem asmenims. Likusias vyras taip pat norėjo parduoti, tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų, kurie asmens kratos metu tabletes rado ir paėmė.

Kitas nuteistasis prieš tai iš V.B. už 30 Eur nupirko 5 vnt. minėtų tablečių, iš kurių vieną perdavė kartu buvusiam asmeniui suvartoti, kitą iškart suvartojo pats. Likusias tris tabletes laikė su savimi, kol jas surado ir paėmė policininkai.
V.B. teisme savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad šių medžiagų gaudavo iš draugų, kuriuos bijo įvardyti. Vėliau jas parduodavo bei pats vartodavo. Pasak nuteistojo, jis buvo skolingas draugams, todėl pasisiūlė pardavinėti psichotropines tabletes ir taip grąžinti skolą, pats iš to nieko neuždirbo.

Kitas vyriškis taip pat sutiko su jam pareikštais kaltinimais. Jis paaiškino, kad tabletes pirkdavo iš nuteistojo, jas vartodavo pats ir duodavo draugams.

Teismas konstatavo, kad vyrų kaltė įrodyta liudytojų parodymais, slapto sekimo duomenimis, specialistų išvadomis ir kita bylos medžiaga. Kadangi nuteistieji prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi, teismas tai įvertino kaip jų atsakomybę lengvinančias aplinkybes. Tačiau šių vyrų atsakomybę sunkino tai, kad vienas iš jų nusikalto dėl savanaudiškų paskatų, o kitas – būdamas neblaivus.

Teismas V.B. skyrė trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Tačiau nuteistajam pripažinus kaltę, ši bausmė sumažinta trečdaliu ir paskirtas galutinis dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimas, kurio vykdymas atidėtas maksimaliam laikui – trejiems metams. Vyras įpareigotas per šį laikotarpį tęsti darbą, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišvykti be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

E.P. laisvės atėmimu buvo nuteistas tokiam pat laikotarpiui – trejiems metams ir devyniems mėnesiams bei 654,90 Eur bauda. Bausmę sumažinus trečdaliu ir ją subendrinus su anksčiau kitu teismo nuosprendžiu skirta bausme, vyras sulaukė galutinio dvejų metų ir septynių mėnesių laisvės atėmimo bei 376,60 Eur baudos. Teismas bausmės vykdymą atidėjo trejiems metams ir įpareigojo nuteistąjį per šį laikotarpį pradėti dirbti arba mokytis, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišvykti iš miesto be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei per keturis mėnesius atlyginti pagal kitą nuosprendį nukentėjusiajai padarytą turtinę žalą.

Šį nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.