Be namų likusi vilkytiškė: „Aplink mus tiek daug gerų žmonių…“

aisenu gaisras namiskiaiPraėjusio sekmadienio rytą Saugų seniūnijos Aisėnų kaime kilęs gaisras visiškai suniokojo vienos šeimos butą, tik per stebuklą išsigelbėjo namuose buvę šeimos nariai.

Žmonės liko taip, kaip spėjo išbėgti iš degančio buto: nei baldų, nei drabužių, nei pinigų jie nebeturi, laukia didelis darbas ir milžiniškos išlaidos remontuojant visiškai sudegusius namus.

Saugų seniūnija tuoj po nelaimės savo feisbuko paskyroje patalpino viešą kreipimąsi į visus geros valios žmones, prašydama paremti nuo gaisro ugnies nukentėjusią šeimą. Geros valios šilutiškiai neliko abejingi.

aisenu gaisras isdege butasTuri tik tai, ką buvo užsivilkę

Saugų seniūnijos Aisėnų kaime esančiame daugiabutyje Renytės Pivorienės šeima įsikūrė prieš tris dešimtmečius. Tvarkinga šeima ūgtelėjus sūnui jo kambarėlyje įsirengė katilinę. Tvarkingai suremontuotame bute ir katilinė buvo tvarkinga, išklota plytelėmis, joje pastatyta nauja krosnis.

Galutinai savo 4 kambarių buto remontą šeima užbaigė tik prieš metus.

„Netekome visko, ką buvome užgyvenę, liko tik tai, ką turėjome ant savęs užsivilkę“, – savo šiandieninę padėtį nusako R.Pivorienė.

Šeima išsaugojo tik dokumentus, kurie tąkart buvo palikti automobilyje.

Gaisras prasidėjo katilinėje

Pragaištinga nelaimė kilo praėjusio sekmadienio rytą – sausio 24 dieną, apie 10 valandą. Spėjama, kad ugnies židinys buvo katilinėje.

Kai į atokiai esančius Aisėnus iš Šilutės ir net Klaipėdos atskubėjo ugniagesių cisternos, liepsnos jau veržėsi pro stogą.

R.Pivorienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad sekmadienio rytą pakūrė krosnį ir išėjo į darbą. Namie liko jos 25 metų sūnus Mečislovas ir 30 metų dukra Živilė su 2 metukų sūneliu, kurios vyras dirba užsienyje. Brolis ir sesuo sekmadienio rytą dar ramiai miegojo.

Pirmasis keistą traškesį išgirdo ir dūmų kvapą kambaryje pajuto Mečislovas. Atidaręs duris į koridorių, jis aiktelėjo – šis jau buvo pilnutėlis juodų dūmų.

Sugriebusi pirmą po ranka pasitaikiusį drabužį ir apgaubusi juo kūdikį, Živilė sūnų perdavė kaimynams, o pati su broliu tikėjosi dar bent ką išnešti iš degančių namų. Tačiau įeiti į butą jiems nebepavyko…

Atvykę ugniagesiai evakavo visus namo gyventojus ir per valandą likvidavo gaisrą, o vėliau gaisravietėje dirbo dar beveik 4 valandas. Šeimos nariams prie smilkstančio pastato teliko tik braukti ašaras.

Gaisras visiškai suniokojo butą: išdegė katilinė, koridorius, apdegė sienos, lubos, supleškėjo baldai, išdužo buto plastikiniai langai. Vandeniu užlietas ir butas pirmajame aukšte.

Ugniagesių išvada – gaisras katilinėje kilo dėl elektros instaliacijos gedimo.

Sukaupę jėgas sukruto tvarkytis

Po tokios nelaimės R.Pivorienė nepajėgia suvaldyti ašarų. „Negaliu atsigauti. Taip nepakeliamai sunku, kai vos per kelias minutes netenki visko, ką buvai užgyvenęs per visą gyvenimą“, – sako ji.

Anot moters, guodžia tik tai, kad visi vaikai liko sveiki, nes trūko visai nedaug, kad ir jų būtų netekusi.

Pirmiausia reikėjo rasti kur apsistoti, ir čia savo namus nelaimėliams pasiūlė kaimynai Lina ir Evaldas Lygnugariai.
Sukaupę visas jėgas jau pirmosiomis dienomis šeimos nariai sukruto valyti savo namus. Į talką atėjo ir sūnaus draugai.
Kiek iš viso atsieis jų namų remontas, šiandien R.Pivorienės šeima dar negali pasakyti. Mažų mažiausiai – bent keliolika tūkstančių eurų, nes pradėti tenka nuo visiško nulio, nuo elektros instaliacijos vedžiojimo.

Seniūnija paprašė padėti šeimai

Jau pirmadienį su prašymu padėti šiai nelaimės ištiktai šeimai į kraštiečius kreipėsi Saugų seniūnija.

„Nelaimės niekas nelaukia, ji užklumpa netikėtai ir negrįžtamai pakeičia žmonių gyvenimus.

Seniūnijos bendruomenės nariai užjaučia nelaimės ištiktą šeimą ir prašo visų neabejingų prisidėti ir skirti finansinę paramą padegėliams.

Finansinę paramą galite pervesti į Renytės Pivorienės sąskaitą SEB banke LT657044060007712174. Paskirties skiltyje nurodydami „auka nukentėjusiems nuo gaisro“.

Seniūnijos bendruomenė iš anksto dėkoja neabejingiems žmonėms ir užtikrina, kad surinktos aukos tikrai bus panaudotos šeimos gyvenamajame name kilusio gaisro padariniams pašalinti.

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Saugų seniūnijos seniūnę Dalią Rudienę telefonu (8 441) 46 038″, – teigiama kreipimesi.

Šilutiškiai neliko abejingi

R.Pivorienė sako kiekvieną dieną jaučianti begalinę Saugų seniūnės D.Rudienės paramą, savo pagalbą pasiūlė vilkytiškis Antanas Griauslys, aukas šeimai pradėjo rinkti Vilkyčių bendruomenės nariai.

UAB „Šilutės prekyba“ vadovai irgi vieni pirmųjų, nelaukdami jokių prašymų, pradėjo svarstyti, kokią paramą galėtų skirti nukentėjusiai šeimai. R.Pivorienė pusmetį dirba pardavėja šios bendrovės parduotuvėje Vilkyčiuose.

Bendrovės direktorius Egidijus Kuzminskas paragino moterį susirasti, kas jai įdės 6 plastikinius langus, ir pažadėjo, kad visą sumą už jų sudėjimą sumokės bendrovė.

Vėliau bendrovė žada paramą ir įsigyjant būtiniausią buities techniką.

Trečiadienį į šeimos sąskaitą jau buvo įplaukusios pirmosios neabejingų kraštiečių aukos.

„Aplink mus tiek daug gerų žmonių. Esu neapsakomai dėkinga visiems draugams, kaimynams, pažįstamiems ir nepažįstamiems žmonėms, kurie suprato mūsų skausmą ir padėjo. Kiekvienas jūsų paaukotas euras padeda mums iš naujo stotis ant kojų, o visiems jums, tikiu, už gerumą atlygins likimas“, – sakė R.Pivorienė.