Beatos laida iš Rusnės – kaip geriausiame sapne

Beatos-didzioji-salis-500x333Šį kartą mano svajonė – keliauti po Lietuvą ir ieškoti įkvėpimo – išsipildė su kaupu. Iš Rusnės, kur filmavome šią žuvies patiekalams skirtą laidą, grįžau kaip ant sparnų.

Ir ne tik todėl, kad šią laidą filmavome karštą ir gražią vasaros dieną. Ir ne tik todėl, kad pirmą kartą susidūriau su tokio dydžio žuvim ką tik ištraukta iš marių…

Viskas man ten atrodė kaip kokiam geriausiam sapne – ir išpuoselėte etnografinė pamario krašto sodyba, ir Pakalnės upė bei ja kursuojantys laivai, ir sutikti žmonės – sodybos šeimininkė Živilė, prūsiškų receptų žinovė Dainora ir kapitonas Silvestas.

Beata-ir-zivile-333x500Net neabejoju, kad ir jūs pažiūrėję šią laidą, pajusite tą laimingą ir ramią Pamario krašto gyventojų kasdienybę. Gal net trumpam jiems užpavydėsite… Aš tai jau tikrai norėčiau sugrįžti į šį įdomų ir tikrai kitokį nei visa Didžioji Lietuva kraštą. O jūs ar lanketės ar teko jums patirt šio krašto unikalumą?

O dabar, jeigu grįžtant prie laidos, tai pažadu jums šį sekmadienį pasidalinti ne viena idėją, kaip skaniai suvalgyti žuvį. Ant laužo virsiu egzotišką aštrią žuvienę, kurią mano kūrybinė grupė sunaikino vos per keletą minučių.

Beatos-egzotiska-zuviene-333x500Dar parodysiu, kaip žuvį paruošti popieriniame vokelyje.

Nepamiršiu ir lašišos,  tik šį kartą ją ruošiu pagal švedus – su aštriom garstyčiom ir grietinele. Tiesa, dar tikra pamario gyventoja Dainora pagal seną prūsišką receptą išvirs bulvienę, kuri, ji tikina, grąžina viltį…

Net neabejoju, kad ne vienam ši laida prabėgs kaip niekad greitai, nes ją žiūrėdamas taip atsipalaiduoji, kad prarandi laiko nuovoką… Tiesą sakant, dar niekada nebuvau tokia užliūliuota marių vandens ramybės… Tiesą sakant, ką čia kalbėt – pažiūrėkit ir patys ir įsitikinsite..

Iki susitikimo sekmadienį 10 val. per TV3.

Video reportažas: