Beatos virtuvė atvėrė duris labdaringam seminarui ir Saugų vaikams

beatos virtuveje saugiskiaiBeatos virtuvės patalpose įvyko trečiasis Viktorijos Grajauskienės paramos fondo organizuojamas seminaras, skirtas surinkti lėšas Saugų vaikų globos namų vasaros stovyklai. Šį kartą moterims sveiko maisto gaminimo subtilybes ne tik dėstė, bet ir rodė studijos „Sulieknėk sveikai“ maisto gamybos vadovė Aistė Švetkauskė. O kitą dieną Beatos virtuvėje Saugų globos namų vaikai gamino kartu su Beata.

„Kiek gyvenime sukuriame gražių dienų aplink save? Kiek padarome laimingus kitus mažomis, bet svarbiomis smulkmenomis: šypsena, padėka, ar skania bei sveika vakariene? Kiekvienas darbas, atliktas iš širdies, neša didelę palaimą gyvenime. Esu dėkinga, kad galiu prisidėti prie gražių iniciatyvų. Susipažinusi su V.Grajauskiene ir išgirdusi apie paramos projektą Saugų vaikų globos namams, negalėjau likti abejinga. Energijos, meilės, šilumos, atsidavimo vaikams kupina moteris mane sužavėjo. Pati turiu du vaikus ir tikiu, kad jie – didžiausi Dievo sukurti stebuklai, kuriems reikia daug meilės, dėmesio ir supratimo.

Dovanodami jiems laiką, dovanojame ir sau gyvenimo pilnatvę“, – sako maisto gamybos vadovė A.Švetkauskė.

„Sveikas maistas, jo gamyba, produktų derinimas – aktuali tema ne tik moterims. Prieš pusmetį Aistė buvo tas žmogus, kuris mane paskatino keisti mitybą, gyvenimo būdą, susirūpinti savo sveikata ir išvaizda. Sveikas maistas ne tik suteikia energijos, bet ir yra skanus. Todėl į šiuos kursus visos vietos buvo rezervuotos per keletą dienų, surinkta net 700 Eur. B.Nicholson jau antrą kartą suteikė patalpas labdaringam renginiui. Esu laiminga, kad šis seminarų ciklas pritraukia nemažai dalyvių ir savo gyvenimo kelyje sutinku tiek daug nuoširdžių, neabejingų globos namuose gyvenančių vaikų likimams žmonių“, – džiaugiasi V.Grajauskienė.
beatos virtuveje saugiskiai 1
„Kiekvieną kartą, kai susirenkame eiliniame fondo organizuojamame seminare, prisimenu, kokiam kilniam tikslui skiriu savo laiką, ir turbūt mažiausia, ką galiu duoti, – piniginė auka. Žinoma, daug dalykų – tėvų meilės, šilto apkabinimo, švelnių mamos rankų – už paaukotus pinigus nenupirksime. Tačiau jie padės Saugų vaikams kasdienybę nuskaidrinti vasariškomis šėlionėmis, įdomiomis veiklomis ir muzika planuojamoje stovykloje Kintuose. Mūsų žmonės gerumui širdis atveria vis plačiau. Šioje veikloje kartu dalyvauja ir mano dešimtmetė dukra. Kartu vykome į vasaros stovyklą, padėjome organizuoti įvairius užsiėmimus, pačios juose su Saugų vaikais dalyvavome. Dukra susirado daug draugų, su kuriais bendrauja, rašo jiems laiškus, laukia susitikimų. Nuo mažens išmokyta ištiesti pagalbos ranką kitam to ji nepamirš ir suaugusi“, – sako Vaida Činčienė, nuolat prisidedanti ir padedanti V.Grajauskienei organizuojant renginius.

Grupė Saugų globos namų vaikų labai laukė balandžio 12 dienos susitikimo su Beata. Dar 2014 metais pirmojo V.Grajauskienės organizuoto „Gerumo vakaro“ metu Saugų vaikų globos namuose Beata atsiuntė dovanų šeimos kalendorius ir nuo tada prisideda prie Viktorijos organizuojamų iniciatyvų.

Atvykę į Vilnių saugiškiai Beatos virtuvėje gamino šokoladinius keksiukus ir makaronus su brokolių padažu. Ragavo visi, net ir tie, kuriems brokolis nėra pati skaniausia daržovė. Desertui visų laukė siurprizas – naminiai Beatos ledai.

Vaikams patiko jauki studija, buvo sunku atsitraukti nuo langų, pro kuriuos atsiveria graži Gedimino prospekto panorama.

„Nuostabūs vaikai! Tokie mandagūs, malonūs ir kupini energijos. Visada džiaugiuosi, kad mano virtuvė gali priimti tuos, kuriems likimas gyvenimo pradžioje metė ne pačią sėkmingiausią kortą. Manau, kad svarbiausia yra savitarpio parama ir palaikymas. Žaviuosi Viktorijos iniciatyva ir palaikau ją. Kviečiu visus prisidėti prie kilnių darbų tam, kad Lietuvoje visiems būtų geriau gyventi ir užaugtų daug laimingų vaikų!“, – sako Beata.

Organizuoti seminarų ir paskaitų ciklą V.Grajauskienę paskatino vaikų prisiminimai apie pernai vasarą vykusią šaunią Saugų vaikų globos namų stovyklą Kintuose. Prisidėkite prie šio projekto ir atvykite į vasaros stovyklą Kintuose birželio 28 d. – liepos 3 d. Jei turite idėjų, kaip sukurti nepamirštamas stovyklos pramogas vaikams, ar norite patys pravesti sportinius, meninius ar kitus užsiėmimus, rašykite el. paštu vg@paramosfondas.lt arba susisiekite žinute per Facebook.