Bendradarbiaus ligoninė, policija ir socialiniai darbuotojai

80Vasario 5-ąją Šilutės policijos, ligoninės ir socialinių paslaugų centro vadovai pasirašė sutartį, kuria reglamentuojamas tiesiog gatvėje rastų benamių tolesnis likimas.

Tokia sutartis – nieko nauja, nes medikai, policijos pareigūnai ir socialiniai darbuotojai ir iki šiol nuolat bendradarbiaudavo, spręsdami savimi pasirūpinti nesugebančių žmonių problemas.

„Tai trijų suinteresuotų tarnybų nuolatinio bendradarbiavimo tolesnis žingsnis, konkretūs įsipareigojimai, išdėstyti popieriuje ir sudėliojantys visus taškus ant „i“, – taip sutarties pasirašymą apibūdino Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Anot mediko, nors policija, medikai ir socialiniai darbuotojai nuolat kartu sprendė daugelio benamių bėdas, vis dėlto iki šiol neretai susiklostydavo dviprasmiškos situacijos. Pavyzdžiui, tiesiog gatvėje rastą žmogų atvežus į ligoninę ir neradus rimtų jo sveikatos sutrikimų, iškildavo dilema, kur jį dėti toliau. Neretai medikai leisdavo jam ir Priėmimo skyriuje permiegoti, kartais ir policijos komisariato pareigūnai juos apnakvindindavo.

„Benamiai nenori ir negali savimi pasirūpinti, bet vis tiek jie lieka mūsų – visos visuomenės rūpestis“, – sako D.Steponkus. Jis pasidžiaugė, kad problema išsisprendė atidarius Šilutės socialinių paslaugų centrą ir tai padės, anot mediko, apsaugoti benamius pačius nuo savęs.

Tiesa, gali būti, kad pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ateityje dar bus tobulinama.