Bendrovė „iFuture INVESTMENTS“ ragina rūpintis savo senatvės pajamomis

REKLAMA _3Ar kaupti antros pakopos pensijų fonde saugu? Jei taip, kokį fondą rinktis? Pagal ką rinktis draudimo bendrovę?

Kai jums iškyla tokių ir panašių klausimų, norite žinoti, kad gausite ne tik kvalifikuotą, bet ir nepriklausomą patarimą. Didinti savo finansinį išprusimą Šilutėje ragina bendrovės „iFuture INVESTMENTS“ specialistai. Ši bendrovė būtent tam ir sukurta.

Daugelis tiki, kad finansų pasaulis – painus, sudėtingas ir sunkiai suprantamas, todėl bendrovės misija – padėti. Jos specialistai padeda geriau suprasti pensijų reformą, gyvybės draudimą, turto draudimus ir kitas finansines priemones.

Šilutėje šį rudenį „iFuture INVESTMENTS“ iniciatyva jau surengta per 20 susitikimų su švietimo, sveikatos priežiūros bei seniūnijų kolektyvais Kintų seniūnijoje, Šilutės ligoninėje, Šilutės profesinio mokymo centre ir t.t.
Privačiai drausti pradėta neseniai
REKLAMA _1
Kintų seniūnijoje, kaip ir kituose susitikimuose, minėtos bendrovės grupės vadovai Vytautas Stanslovas, Benediktas Grinčinaitis ir konsultantai Edvardas Judžentis bei Viktoras Kulbokas diskusiją pradėjo nuo į susitikimą atėjusių žmonių apklausos. Juos domino kintniškių žinios apie pajamas, kurių tikimasi

sulaukus pensinio amžiaus, apie tai, kiek žmonių savo senatvei taupo privačiuose gyvybės draudimo ir kaupiamuosiuose fonduose. Džiugu, kad visuose susirinkimuose randama bent po kelis žmones, kurie turi tokias sutartis. Tokią patirtį dažniausiai turi tie, kurie pasinaudojo 2004 m. priimta valstybės tvarka pirmosios pensijų reformos, leidusios dalį lėšų kaupti privačiai.

Tokia praktika Lietuvoje yra nauja palyginti su kitomis ES šalimis. Dar visai neseniai valstybė pradėjo skatinti žmones dalį socialinių garantijų turėti privačiai.

Nesudėtinga sužinoti, jog Vokietijoje Sodros mokamos pensijos yra panašios į dabartines Lietuvoje – nuo 200 iki 700 Eur. Tačiau didesnės daugumos šios šalies gyventojų pensijinės pajamos yra didesnės – dažniausiai siekia 1,5 tūkst. ir daugiau. Taip yra tik todėl, kad vokiečiai jau prieš kelis dešimtmečius pasirinko taupyti antrosios pakopos privačiuose investiciniuose fonduose. Prieš 15 metų taip taupyti valstybė sudarė sąlygas visiems savo piliečiams.

Ar kaupti privačiai saugu?

Trumpas atsakymas yra „taip“. Investuojami pinigai juridiškai atskirti nuo bendrovių ir yra paveldimi. Paprastai kalbant, investicinis fondas – tai išskaidytas turtas, nupirktas jūsų vardu. Visos bendrovės, investuodamos gyventojų pinigus yra kontroliuojamos griežtais įstatymais. Reikia tik atsakingai pasirinkti taupymo priemonę ir rizikos lygį.

Specialistai rekomenduoja palaipsniui pereiti į mažesnės rizikos fondus artėjant sutarties pabaigai. Prieš sudarant sutartį rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu ir išanalizuoti savo poreikius.

„Kasdieniame darbe sutinkame daug žmonių, kurie dar gerai nesupranta mokesčių lengvatos, nežino, kuo skiriasi pagrindinės taupymo priemonės, kokie įstatymai juos apsaugo. Pavyzdžiui, ar daugelis žino, kuo skiriasi III pakopos pensijų fondai ir gyvybės draudimas?“, – klausia „iFuture INVESTMENTS“ specialistai. Jie yra pasirengę atsakyti į tokius klausimus.

REKLAMA _2Dažniausiai užduodami klausimai

Ar kaupti privačiai apsimoka? Trumpas atsakymas yra „taip“. Kaupdami pensijai ar vaikų studijoms galite pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata. Kitaip tariant, dalį sumokėtų pinigų deklaruojant pajamas jums grąžins Valstybė. Investicinis fondų prieaugis, tikėtina, gali būti didesnis nei pinigų infliacija. „Investuoti reikia ne tai, kas lieka po išlaidų, o išleisti reikia tai, kas lieka po investavimo“, – tai vieno turtingiausių pasaulio žmonių Warreno Buffetto žodžiai.

Kokį draudimą pasirinkti? Pigiausias – ne visada geriausias. Rinktis draudimą rekomenduojama ne pagal kainą, o pagal draudžiamų ir nedraudžiamų įvykių sąrašus. Jeigu pasirinkome bendradarbiauti su bendrove, turinčia mažiausią nedraudžiamųjų įvykių sąrašą, drausti mėgstamą automobilį, bet dar svarbiau drausti šeimos maitintoją.

Ar konsultuojate juridinius asmenis? „Pasirūpink savo darbuotojais ir jie pasirūpins tavo klientu“ – tai vieno iš sėkmingiausiai dirbančių verslininkų Richardo Bransono žodžiai. Verslininkai gali pasirūpinti savo darbuotojais pagalvodami apie jų pensiją, sveikatinimą ir draudimus. Daug žmonių sako, kad tiesiog neturi laiko ar lėšų tinkamai pasirūpinti savimi. Valstybė suteikia palankias mokestines sąlygas įmonėms, kurios draudžia darbuotojus ar moka įmokas į jų pensijų fondą. Kaupimo įrankį įmonės dažnai naudoja kaip lojalumą skatinančią priemonę, o draudimų nauda yra akivaizdi.

Skyrę tik valandą konsultacijai su „iFuture INVESTMENTS“ specialistu, jūs geriau suprasite finansų pasaulį ir jausitės daug labiau užtikrintai. Konsultacijos kainuos tik valandą laiko. Dėl konsultacijos savo mieste, bendruomenėse Šilutės savivaldybėje kreiptis: į grupės vadovus B. Grinčinaitį (tel. 8 604 20999) ir V. Stanslovą (tel. 8 635 59997), el. paštu: ii@ifuture.lt arba www.ifuture.lt.REKLAMOS LOGOTIPAI_1