Bendrovei „Viskas už vieną eurą” skirta 2750 litų bauda

vienaseurasValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, išnagrinėjusi bylą pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos pateiktą Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą skyrė UAB „Viskas už vieną eurą“ 2750 litų baudą.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos specialistai, atlikę patikrinimą UAB „Viskas už vieną eurą”, nustatė, kad bendrovė pateikė į rinką penkių pavadinimų pavojingus žaislus.

Inspekcija priėmė sprendimą uždrausti teikti į rinką pavojingus produktus, įpareigoti importuotoją pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus apie su jų naudojimu susijusią riziką bei sugražinti iš vartotojų parduotus pavojingus žaislus ir surašė Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą.

Protokole nustatyta, kad UAB „Viskas už vieną eurą“ pateiktų į rinką stumiamo žaislo „WHEEL GAME“, stumiamo gaidelio ir dviejų modelių smėlio žaislų rinkinių kieto plastiko briaunose yra šerpetų, galinčių sužeisti arba įbrėžti; atsiskyrusiomis mažomis žaislų dalimis vaikas gali užspringti.

Bandymų metu taip pat buvo nustatyta, kad bendrųjų saugos reikalavimų neatitinka ir bendrovės platinti magnetukai „Rattlesnake Sound Egg”. Nustatyta, kad žaislo naudojimas pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Šie žaislai neatitinka produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų.

Vartotojai, pirkę vaikams žaislus UAB „Viskas už vieną eurą“ parduotuvėse turėtų būti apdairūs ir pasitikrinti ar kai kurie žaislai jais žaidžiantiems mažyliams nekelia pavojaus.