Bendruomenei „Rusnės sala“ paruoštos naujos patalpos

PASTATAS 3Rusniškiai stebisi ir kartu džiaugiasi, kad senovinės statybos, raudonų molinių plytų pastatėlis, esantis Neringos gatvėje Nr. 31, prikeltas naujam gyvenimui. Į redakciją paskambinę žmonės klausė, kas naudosis atnaujintu pastatu? Juk anksčiau šiomis patalpomis naudojosi Rusnės vidurinė mokykla, čia vyko technologijų praktiniai darbai, o pastaruoju metu daugiau nei 10-metį pastatas iš viso stovėjo nebenaudojamas.

Tad kokią veiklą jame ruošiamasi vykdyti dabar?

Bendruomenė „Rusnės sala“ keičia vietą 

Apie dar naują senųjų Rusnės gyventojų statyto pastato paskirtį „Šilutės naujienoms“ pasakojo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Pasak seniūnės, bendruomenė „Rusnės sala“ lig šiol naudojosi patalpomis seniūnijos pastate. Tačiau jos yra pernelyg ankštos bendruomenės renginiams ir veiklai – tik apie 20 kvadratinių metrų. Be to, šios patalpos reikalingos seniūnijai: jau dabar dažnai čia vyksta seniūnijos darbuotojų išplėstiniai pasitarimai.

 Į atnaujintą pastatą Neringos g. Nr. 31, pasak seniūnės, bendruomenė persikels, kai tik bus įsigyti baldai. Pastatą atnaujino UAB „Stamela“. Čia bus dvi erdvios – po 50 kv. m patalpos, kuriose bendruomenė ketina rengti seminarus, susirinkimus, parodas.

Lėšos miestelių infrastruktūros atnaujinimui

Pastatas renovuotas Savivaldybės administracijos Plėtros ir planavimo skyriaus vykdomo projekto „Rusnės miestelio infrastruktūros gerinimas“ pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą ES paramos Kaimo gyvenamų vietovių atnaujinimo priemonę.

Minėto skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Rusnės miestelio infrastruktūrai gerinti minėtos ES paramos priemonės ir Savivaldybės dalies lėšų buvo skirta apie 900 tūkst. Eur. Už šias lėšas buvo rekonstruotas ne tik bendruomenės namų pastatas, bet ir sutvarkyti Neringos gatvės šaligatviai su apšvietimu bei įrengta multifunkcinė žaidimų aikštelė prie daugiabučių namų Donelaičio gatvėje.

Pasak seniūnės D.Drobnienės, seniūnija norėjo, kad už minėtos priemonės lėšas būtų baigta Kultūros namų statyba, ar aptvertos senosios kapinaitės. Tačiau minėto projekto finansavimo taisyklės neleido skirti lėšas tokiai paskirčiai. Todėl ir buvo apsispręsta siūlyti Savivaldybės administracijai atnaujinti pastatą Neringos gatvėje bendruomenės namams.

Pasak R.Budriko, be Rusnės miestelio panašų finansavimą infrastruktūrai gerinti gavo dar ir Švėkšnos bei Žemaičių Naumiesčio miesteliai. Po 200 tūkst. Eur infrastruktūrai gerinti pagal minėtą priemonę skirta Gardamui, Juknaičiams, Saugoms, Vainutui ir Laučiams.