Bendruomenės dovana rusniškiams – vaikų žaidimo aikštelė

RUSNEJE 1Rusnės miestelio lankomiausioje vietoje, prie Skirvytės ir Pakalnės upių sankryžos ir daugiabučių namų apsuptyje, kur niekad netrūksta vaikų, netikėtai atsirado moderni vaikų žaidimo aikštelė.  Sūpuoklės ir įvairiausios laipynės, suoliukai, smėliadėžės kompaktiškai sudėliotos saugioje teritorijoje, kuri aptverta tvorele su varteliais.

Aikštelę pastačiusi Rusnės bendruomenė „Nemuno sala“, veikianti nuo  2010 metų, iki šiol rusniškiams buvo mažai žinoma. Žaidimų aikštelė, skirta mažiausiems salos gyventojams, bene pirmas šios bendruomenės konkretus darbas ir pasirodymas viešumoje.

Bendruomenės indėlis vertas 7 tūkst. litų

Rusnės bendruomenės „Nemuno sala“ pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Darius Soščeka „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad žaidimų aikštelės įrengimui lėšų gauta iš Žemės ūkio fondo Kaimo plėtrai programos „Europa investuoja į kaimo vietoves“. D.Soščeka mano, kad daugiau kaip 20 tūkst. litų aikštelės įrangai įsigyti pavyko gauti, nes bendruomenė prie projekto RUSNEJE 4įsipareigojo prisidėti 7 tūkst. litų vertės savo indėliu.

Pasak D.Soščekos, lig šiol Rusnės miestelyje nebuvo nė vienos šiuolaikinės žaidimo aikštelės, kurioje vaikai galėtų aktyviai leisti laisvalaikį. Siekiant skatinti Rusnės miestelio vaikus daugiau judėti, sportuoti ir rinktis aktyvų laisvalaikį, bendruomenė „Nemuno sala“ ir sugalvojo nupirkti ir miestelyje sumontuoti sūpynes, laipynes, čiuožyklas, smėlio dėžes. Visa žaidimų įranga – medinė, itin tinkanti prie Rusnės kraštovaizdžio.

Pasitarus su seniūne Dalia Drobniene, buvo parinkta vieta, nes būtent čia geriausia kurti saugią žaidybinę – sportinę poilsio aplinką. Tikimasi, kad ši vieta taps traukos centru vaikams, jų tėvams ir kitiems miestelio gyventojams, o aktyvus mažųjų laisvalaikis pagerins jų sveikatą.

Padėkos ir šventė

Į vaikų žaidimo aikštelės atidarymą susirinko daug vaikų su tėvais ir seneliais. Čia jiems buvo surengta burbulų šventė, kurią vedė dvi piratėmis persirengusios šilutiškės ir Rusnės dainininkas Valdas Lacko. Vaikai su juos atlydėjusiais suaugusiaisiais suko ratelius ir dainavo.

D.Soščeka dėkojo seniūnei D.Drobnienei ir rajono Bendruomenių sąjungos vadovei Marijonai Janavičienei už pagalbą įgyvendinant sumanytą projektą. Niekas daugiau kalbomis nevargino susirinkusiųjų – tiesiog buvo atidaryti žaidimų aikštelės varteliai ir vaikų linksmybės tęsėsi iki sutemos.