Bendruomeniniai šeimos namai pakvietė papuošti ir užmirštus kapus

Velines Naumiescio_2Žemaičių Naumiestyje jau tapo tradicija, kad kiekvienais  metais artėjant Vėlinėms mokyklų bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei bendruomenės aktyvas tvarko kapines, lanko užmirštus kapus. Tarp jų yra ir nusipelniusių Žemaičių Naumiesčiui žmonių – kultūros ir meno šviesuolių, vienuolių, kareivių – ar tiesiog čia gyvenusių naumiestiškių užmiršti kapai.

Daug metų Žemaičių Naumiestyje dirbanti kapų sargė Anastazija Šernienė žino juos visus – užmirštus ir apleistus. Tad  vienišų, artimųjų nebeturėjusių, seniūnijos palaidotų  naumiestiškių kapus pagal galimybes ji ir kiti seniūnijos darbininkai prižiūri nuolat, ne tik artėjant mirusiųjų pagerbimo dienoms.

Velines Naumiescio_3Šiemet naujai atidaryti Bendruomeniniai šeimos namai, vykdantys projektinę veiklą, pakvietė prie šios kasmetės akcijos prisijungti ir kitas naumiestiškių šeimas, o vieną vakarą pakvietė pasimokyti pasidaryti puokštelių ar vainikėlių, kuriuos būtų galima padėti ant savo artimųjų kapų. Po vieną puokštelę paraginome skirti ir niekieno nelankomam kapui.

Į pamoką susirinkusių moterų ir vaikų būrelis noriai prisidėjo prie šios kilnios akcijos, tad ant stalų netrukus išsirikiavo apie 20 puokštelių, skirtų užmirštiems kapams. Tik vėliau kiekviena pamokos dalyvė rūpinosi, kaip papuošti savo artimųjų kapus.

Savaitę pilantis lietus vis trukdė atlikti šį kilnų darbą iki galo, tad penktadienio popietę, nuslinkus debesims aplankėme kapus ir padėjome po puokštelę, uždegėmę po žvakutę.

Asociacija „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“ dėkoja gimnazijos bendruomenei, bei visiems geros valios žmonėms, prisidedantiems prie šios kilnios iniaciatyvos.