Beprecedentis įvykis – areštuotas savivaldybės turtas

cms-image-000010837Šilutės rajono savivaldybė statybų įmonėms yra skolinga per 10 mln. litų. Viena jų – UAB „Statybų valdymo sprendimai“ pateikė ieškinį Šilutės rajono apylinkės teisme ir iš rajono savivaldybės tikisi išsireikalauti 562 819 Lt sumą.

Teisėja Nijolė Šimkienė nutarė areštuoti skolininkei – Šilutės rajono savivaldybės administracijai priklausančią atsiskaitomąją banko sąskaitą bei jai priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą minėtai sumai.

UAB „Statybų valdymo sprendimai“ vadovas Darius Soščeka „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracija jau mažiausiai pusmetį niekaip neranda lėšų sumažinti įsiskolinimus už jau atliktus darbus.

Vienas paskutiniųjų Savivaldybės administracijos vadovo raginimų – palaukti iki 2016 metų, privertė įmonę imtis kraštutinių priemonių. Pasak D.Soščekos, statybos įmonė negali finansuoti Savivaldybės biudžeto iš banko skolintais pinigais.

D.Soščeka sakė, jog teismui perduoto ieškinio suma – 562,8 tūkst. Lt – tai tik maždaug trečdalis visos Savivaldybės skolos jo vadovaujamai įmonei.

Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pastebėjo, kad jam dabar tenka susidurti su valdžios pirmtakų veiklos pasekmėmis.

Jis išsakė prieš du, ar pustrečių metų „Statybų valdymo sprendimų“ atliktus darbus, už kuriuos vis dar neapmokėta dabar išieškoti norima suma: įmonė klojo daugiabučių namų kiemus trinkelėmis, remontavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos stogą. Be to, įmonė dar nori, jog Savivaldybės administracija apmokėtų palūkanas bankams už kreditus, susietus su atliktais darbais.

R.Ambrozaitis kalbėjo, kad niekur nerado dokumentų, kuriuose būtų užfiksuota, jog Savivaldybės administracija jau turėjo paskirtas lėšas minėtiems darbams atlikti. Todėl tiek tuometinė savivaldybės administracija, tiek darbus apsiėmusi vykdyti statybos įmonė rizikavo vienodai, nežinodamos, ar bus rasta lėšų už juos atsiskaityti.

R.Ambrozaitis mano, jog per 20 dienų bus rastas sprendimas, kaip taikiai išspręsti susidariusį konfliktą.