Beveik 100 šilutiškių norėjo paaukoti kraujo

 kraujo donoryste_3„Iš mažos gilės didelis ąžuolas išauga, padovanotas kraujas gyvybę išsaugo…“, – tokiu šūkiu Nacionalinio kraujo centro atstovai ir kvietė šilutiškius paaukoti kraujo. Į šį kvietimą mūsų krašto žmonės atsiliepė gausiai, o jų aktyvumas džiugino Nacionalinio kraujo centro atstovus – kraujo paaukoti norintys šilutiškiai stovėjo eilėje.

„Šilutiškiai yra nuostabūs žmonės. Jie visada gausiai lankosi kraujo donorystės akcijose“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Neatlygintinos donorystės koordinatorė – rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė.

Šią vasarą Šilutėje centro atstovai lankysis dar rugpjūčio mėnesį, 2018 metų neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą metu.

Džiaugėsi šilutiškiais

Birželio 21 d. Šilutėje, šalia Kultūros ir pramogų centro įsikūrė Nacionalinio kraujo centro palapinė. Tądien, per penkias valandas, joje apsilankė 92 žmonės, iš kurių 75 galėjo padovanoti kraujo. 17 šilutiškių kraujo aukojo pirmą kartą gyvenime. Visi šilutiškiai atėjo be jokios baimės ar priešiško nusiteikimo.

R.Ramanauskienė labai džiaugėsi Šilutės krašto žmonėmis, kurie gausiai atėjo į akciją. „Esame jiems dėkingi, kad jie pas mus sugrįžta. Tai pats didžiausias mūsų darbo įvertinimas, o ir ne pirmą kartą akcijoje dalyvaujančių žmonių kraujas kokybiškas, kelis kartus iširtas“, – pasakojo ji.
Nacionalinio kraujo centro atstovai dėkojo Šilutės kultūros ir pramogų centrui, kuris priglaudžia vasaros metu, taip pat Šilutės seniūnijai, kurioje apsistoja esant blogam orui.

Pasak specialistės, dėl nuolatinio gerų žmonių apsilankymo, šiuo metu kraujo trūkumo nėra. Jeigu centro darbuotojai stebi tam tikros kraujo grupės sumažėjimą, išsikviečia žmones, kurie geranoriškai ateina ir paaukoja kraujo.

Kraujo paaukoti gali tik sveiki žmonės. Prieš duodant kraujo reikia: būti pailsėjus ir gerai jaustis; būti pavalgius ir išgėrus daugiau skysčių; sverti ne mažiau kaip 50 kg; turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Lankysis ir turo metukraujo donoryste_2

Birželio 15 dieną, minint Pasaulinę kraujo donoro dieną, startavo tradicinė Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą.

„Būk čia dėl kitų. Duok kraujo. Dalinkis gyvenimu“ – taip skamba šių metų kraujo donorystės turo kvietimas savanoriams.

Šių metų turo ambasadorius, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis ir vienas iš neatlygintinos kraujo donorystės akcijos „Vienas kraujas“ įkūrėjų Gabrielius Liaudanskas-Svaras atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kiek daug reiškia nesudėtingas veiksmas – dovanoti kraujo, ir pasakoja, kas jį patį paskatino tapti kraujo donoru.

Apie tai, kodėl apsisprendė tapti donorystės savanoriu, atlikėjas neseniai pasidalijo ir savo feisbuko paskyroje.

„Kaip klydo tas, kuris pasakė, kad vyras dovanoti gyvybės nesutvertas. Mes kiekvienas padarykime nuo savęs, ką galime. <…> Šiandien kraujo reikia tau, po valandos pavojus gali grėsti mano gyvybei. Suprantu tai ir dalinuosi“, – sako G.Liaudanskas-Svaras.

Turo organizatoriai tikisi, kad šiemet paaukoti kraujo ateis ne tik ištikimi donorai, bet aktyviai prisijungs ir nauji savanoriai.

„Turo renginiai yra puiki galimybė tai padaryti, jie tęsis iki rudens, aplankysime daugiau kaip pusšimtį Lietuvos miestų ir miestelių. Ilgai truksiantį šių metų turą laikome ir simboline dovana 100-metį mininčiai Lietuvai“, – teigia laikinai Nacionalinio kraujo centro direktoriaus pareigas einanti Ignė Klangauskienė.

Birželio 15 dieną Vilniuje startavęs Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą, rugpjūčio 7 dieną lankysis Šilutėje.