Beždžionės metus Šilutėje palydėjo berniukas, Gaidžio metus sutiko mergytė

Naujagimiai CibauskaiNuėjo užmarštin 2016-ieji – Ugninės Beždžionės metai, duris pravėrė 2017-ieji – Raudonojo Gaidžio metai. Šiuos metus Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje palydėjo ir sutiko naujagimių porelė: priešpaskutinę praėjusių metų dieną gimė usėniškis berniukas, o pirmąją šių metų dieną – šilutiškė mergytė.

„Šilutės naujienos“ išlaikė ilgametę tradiciją ir aplankė naujuosius Šilutės rajono bendruomenės narius, dar neišvykusius iš ligoninės namo.

Paskutinis naujagimis – usėniškis, pirmoji – šilutiškė

Sausio 2-osios rytą pogimdyvinėje palatoje radome abi jaunas mamas, nors Usėnuose gyvenanti Ligita Vidžiūnienė jau ruošėsi išvykti namo. Kartu su vyru Lioniumi tris dukras ir sūnų auginanti moteris pernai gruodžio 30-osios vakare, 20.25 val., susilaukė dar vieno sūnelio.

Ligita pasakojo, jog naujasis šeimos narys buvo lauktas Kalėdų dienomis, tačiau šiek tiek vėlavo, tad metų sandūros šventes moteriai teko sutikti ligoninės palatoje.

Usėniškės šeimoje jau auga paaugliai Lina ir Deividas, 8-metė Edita ir beveik dvejų metukų Guoda. Kokį vardą duos 3 kg 230 gramų svėrusiam pagrandukui, šeima dar nenusprendė.Naujagimiai Vidziuniene

Ligita iki paskutiniųjų dviejų savo mažylių gimimo dirbo pardavėja, jos vyras – vairuotojas. Pora nesibaimina gausios šeimos auginimo rūpesčių, mano, kad jei gerai auga keturi, užaugs ir penktasis vaikelis. Tačiau dar daugiau vaikų neplanuoja: „Jau užteks“, – trumpai atsakė Ligita.

Užtat gretimoje lovoje gulinti šilutiškė Eglė Cibauskienė išdavė, jog nusileido Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjo, gydytojo Arvydo Savulionio įkalbinėjimams ir sutiko dar kartą atvažiuoti į šį skyrių po metų ar kelerių. Tai todėl, kad Eglės ir jos vyro Andriaus šeimoje iki šiol augo tik dviejų su puse metukų naujagimės sesutė Skaistė.

Dar vienos dukrytės šeima laukė apie sausio 3-ąją, bet ji į pasaulį pasibeldė pirmosios Gaidžio metų dienos rytą 9 valandą. Naujagimė svėrė 3,5 kilogramo, vardo jai šeima kol kas irgi dar neišrinko.

Priešpaskutinė praėjusių metų gruodžio naujagimė buvo Žemaičių Naumiesčio gyventojos Ritos Kasparaitytės 3 kg 860 gramų dukrelė, gimusi gruodžio 28-osios vakare.

Gimdymų vis mažėja

Iš viso per praėjusius metus Šilutės ligoninėje gimdė 202 moterys ir gimė 205 kūdikiai. Sausį, vasarį ir gegužę  čia sulaukta ir trijų dvynių porų – tokius skaičius surinko šio skyriaus vedėjas A.Savulionis ir vyr. akušerė Regina Arnašienė.

O štai 2015 metais mūsų ligoninėje buvo 238 gimdymų ir pasaulį išvydo 241 naujagimis. Tuomet sausį gimė ir trynukės, Gardamo gyventojų šeimos atžalos. Dabar joms – jau 2 metukai. Tų metų gegužę Šilutės ligoninėje  sulaukta ir dvynukų poros.

2014-aisiais Šilutės ligoninėje buvo priimti 263 gimdymai, gimė ir viena dvynių pora.

Nuo praėjusių metų vasario Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėju Šilutėje dirbantis A.Savulionis pasakoja, jog gimstamumo mažėjimo Šilutėje priežastys niekuo nesiskiria nuo visos Lietuvos priežasčių. Anot vedėjo, tereikia prisiminti, koks gimdymų bumas šalyje buvo kilęs apie 2007-2008-uosius metus, kai Vyriausybė buvo ženkliai padidinusi išmokas už naujagimius. Anot mediko, reikia ne tik solidžių vienkartinių išmokų, o ir apskritai gerinti vaikų auginimo sąlygas, tuomet nereikėtų įkalbinėti jaunų šeimų auginti daugiau vaikų.

Vedėjas šmaikštauja, kad taip, kaip jam pavyko prikalbinti šilutiškę Eglę atvykti gimdyti dar kartą, pavyksta prikalbinti toli gražu ne visas mamas. „Apie antrą vaiką dar yra galvojančių, bet apie trečią jau beveik niekas nebekalba“, – sako jis.

Tiesa, medikai pasidžiaugia bent tuo, kad vis mažėja gimdyvių, kurios, galima įtarti, kūdikių susilaukia vien todėl, kad gautų išmokas pragyvenimui.

Akušerijos – ginekologijos skyriaus medikai su Naujaisiais metais sveikina visas būsimas savo pacientes ir linki joms sulaukti kuo daugiau gražių ir sveikų kūdikių.