Beždžionių paplūdimio vandalams artėja liūdnos dienos

nuniokota barzdunu poilsiavieteSavaitės pradžioje šokiruoti buvo Šilutės urėdijos miškininkai, kai nuvykę į šalia miesto, Barzdūnuose esančią miestelėnų pamėgtą poilsiavietę, kitaip Beždžionių pliažu vadinamą, vėl rado ne tik kalnus šiukšlių, bet ir išlaužytus lauko baldus.

Ne tik miškininkams, bet ir šią vietą poilsiui gamtoje pasirenkantiems šilutiškiams spaudžia širdis matant, jog miškininkų pastangos įrengti mūsų visų poilsiui patogias vietas gamtoje eina perniek kas kartą, kai tik į poilsiavietę užsuka kol kas nenustatytų vandalų gaujos.

Bet miškininkai tikina, jog jie nenuleis rankų: vėl imsis įrankių, dirbs miške neskaičiuodami darbo valandų, kad mes visi turėtume kur praleisti popietes, išsikepti šašlykų ir pailsėti nuo miesto šurmulio.

Vėl pirks tinklą, kals ir remontuos

Prieš porą metų įrengę poilsiavietę Barzdūnų miškelyje, prie Šyšos,  miškininkai turėjo viltį, kad ji taps dar mielesnė daugeliui gamtos mylėtojų. Pastatė pavėsinę, šiukšliadėžių, įrengė kelias laužavietes ir tinklą tinklinio mėgėjams pakabino. Čia surengti keli tinklinio turnyrai, kuriuose kaskart dalyvaudavo iki 10-ies komandų, susirinkdavo būriai žiūrovų.

Tačiau kasmet ši aikštelė tampa ir vandalų siautėjimo taikiniu. Paskutinysis nusiaubimas vyko savaitgalį.

Ir šįkart aikštelėje išlaužyta viskas, ką išlaužyti buvo įmanoma, visoje aikštelėje išmėtyta galybė šiukšlių. Nuostolius 200 eurų įvertinę urėdijos darbuotojai sako, jog tai – tik minimaliausia pirktų medžiagų kaina, savo darbo jie neskaičiuoja.

„Tinklinio tinklas vėl neišlaikė nė sezono – teks pirktinaują“, – sako urėdas Vaidas Bendaravičius.
Šilutės urėdija rajono miškuose tokias poilsiavietes dar yra įrengusi Norkaičiuose, prie ežeriuko, ir Kintuose, prie Kuršių marių, dar 12 atokvėpio vietų įrengta prie judrių kelių, sutvarkytas pažintinis takas Kintuose. Visose jose nuolat tenka remontuoti įrangą, kiekvieną pirmadienį rinkti šiukšles.uredijos Kintu takas

„Poilsiavietes rengiame ir tvarkome tam, kad visiems rajono žmonėms būtų kur pasidžiaugti gamta, ir nesuvokiama, kodėl kažkam kyla ranka niokoti kitų žmonių triūsą“, – kalba miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė.

Vakar urėdas V.Bendaravičius lankėsi Šilutės policijos komisariate ir jo vadovo Artūro Mikalausko paprašė pareigūnų pagalbos. Sutarta, kad Barzdūnų poilsiavietėje lankysis policijos ekipažai, urėdija pakabins vaizdo stebėjimo kameras. Tad ateityje čia girtaujantiems ar įrangą niokojantiems piliečiams teks atsakyti pagal įstatymus.

Įrengs dar gražiau

V.Bendaravičius išduoda urėdijos planus Beždžionių paplūdimyje įrengti sveikatingumo taką, medžio skulptūrų, galbūt primenančių ir kokią legendą, parką, pavėsines ir kitus gražius dalykus. Jau parengtas poilsiavietės pertvarkos projektas, suskaičiuota, jog tam reikės apie 90 tūkst. eurų. Pinigų viliamasi gauti iš Europos sąjungos paramos 2014- 2020 metų programos „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“, dalį sumos reikės pridėti ir urėdijai. Tuomet šilutiškiai turėtų dar patrauklesnį poilsio kampelį. Žinoma, jei išmoktų jį saugoti…

Urėdas primena, jog šiuo metu rajono miškuose jau labai sausa, vakar jau pasiekta ketvirtoji gaisringumo klasė. O tai reiškia, kad visi privalome būti dar atidesni: laužus kurti tik specialiai įrengtose vietose, nenumesti miške degančio degtuko ar nuorūkos.

Regis, nesudėtinga ir šiukšles numesti ne čia pat po savo kojomis, bet paėjėti kelis žingsnius iki šiukšliadėžės…