Biblioteka skaitytojų laukia naujose patalpose

bibliotekaŽemaičių Naumiesčio bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danutei Bružienei šis viduvasaris – pats darbymetis, nes nuo liepos 8-osios biblioteka pradėjo persikraustymą į naujas patalpas.

Iki šiol šio miestelio biblioteka glaudėsi ankštose patalpose Žemaičių krašto etnokultūros centre, dabar keliasi į greta centro esantį, neseniai renovuotą pastatą, kuriame įsikuria ir Žemaičių Naumiesčio muziejus bei bendruomenė.

Džiaugiasi ir bibliotekininkės, ir senoliai

Naujose patalpose pasitinkančios bibliotekininkės pirmiausia sako, kad nors persikraustymas ir nelengvas darbas, bet jos džiaugiasi. Pirmiausia todėl, kad čia gyvens žymiai erdviau, mat ankstesnėse patalpose taip trūko vietos, kad nemažai knygų tekdavo krauti tiesiog ant lentynų.

Beje, ir bibliotekoje stovėjusios lentynos buvo pagamintos prieš beveik 4 dešimtmečius.

Senosiose patalpose vasarą būdavo ypač karšta, o žiemą – šalta. Naujoje vietoje bibliotekai teko dvigubai erdvesnės – apie 200 kvadratinių metrų patalpos.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekos fonduose yra sukaupta apie 17-18 tūkstančių įvairių knygų, o persikėlimą bibliotekininkės pradėjo pirmiausia pernešdamos populiariausią literatūrą. Ir šiomis knygomis jau nuguldytos visos palangės bei erdvios salės pakraščiai, mat kol kas biblioteka neturi lentynų. Bibliotekininkės viliasi, jog jų ilgai laukti neteks.

N.Rimkienei ir D.Bružienei malonu girdėti pagyvenusių naumiestiškių mintis, jog dabar jau ir ligoniai, ir senoliai galės apsilankyti bibliotekoje. Iki šiol visiems skaityti mėgstantiems garbaus amžiaus žmonėms kliūtimi buvo laiptai į antrąjį Žemaičių krašto etnokultūros centro aukštą, kur buvo knygų namai. Todėl nemažą dalį savo skaitytojų bibliotekininkės nuolat lankė namuose – nunešdavo jiems pamėgtą literatūrą.

Žemaičių Naumiesčio biblioteka turi apie 650 skaitytojų – ir vaikų, ir garbaus amžiaus sulaukusių. Oficialaus savųjų knygos namų atidarymo jie sulauks tik tada, kai tie namai bus jaukiai sutvarkyti, tačiau savo skaitytojus bibliotekininkės priims anksčiau – greičiausiai jau net kitą savaitę.

Bus moderni „parubežio“ biblioteka

Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos, kuriai priklauso ir Žemaičių Naumiesčio skyrius, direktorė Dalia Užpelkienė sako, jog šio miestelio bibliotekos vizija – moderni „parubežio“ (pasienio) biblioteka. Kadangi per Žemaičių Naumiestį kadaise ėjo knygnešystės maršrutai, tai ir bibliotekoje numatomos įvairios edukacijos šia tema.

Žemaičių Naumiesčio biblioteka, pasak D.Užpelkienės, ypač turtinga knyginio paveldo leidinių, be to, bibliotekininkės planuoja aktyviai dirbti su po visą pasaulį išsibarsčiusiais kraštiečiais.

Tikimasi, kad pinigų knygų lentynoms pirkti skirs rajono Savivaldybė, dėl to jau minami keliai pas rajono vadovus, mat nėra nė vienos programos, kuri finansuotų baldų įsigijimą bibliotekoms. O specializuotoms knygų lentynoms įsigyti reikėtų maždaug 80 tūkstančių eurų.

Todėl jau spalį planuojama teikti paraišką Lietuvos kultūros tarybos bibliotekų plėtros programai bibliotekų veiklų modernizavimo lėšoms gauti. Pasak D.Užpelkienės, pagal šią programą galima gauti iki 80 tūkstančių eurų.

„Tai būtų mūsų indėlis perkant reikalingą įrangą Žemaičių Naumiesčio filialui, nes reikės ne tik baldų: dar ir virtualaus stalo su kraštotyrine informacija, įvairių žaidimų, 3D įrenginių mažiesiems ir t.t.“, – sakė direktorė.

Jau rugsėjį biblioteka dalyvaus neformalaus švietimo programų atrankoje, kuriai projektą rengs N.Rimkienė ir D.Bružienė. Tikimasi gauti finansavimą, kad būtų galima pradėti įgyvendinti knygnešystės edukacijos su vaikais idėją.