Bibliotekininkai aplankė unikalius Aukštaitijos kultūros objektus

IMG 8502Kaip ir kasmet, birželio pabaigoje Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai išvyko į tradicinę studijinę – pažintinę kelionę Aukštaitijoje – Panevėžyje ir Pakruojyje.

Išvykos metu norėta ne tik susipažinti ir patiems išmokti naujų dalykų, bet ir parsivežti idėjų, kurias galėtume įgyvendinti savo darbe, įgyti naujų partnerių, stiprinti darbuotojų bendrystę. Kiekviena kelionė kupina įspūdžių, naujų patyrimų, pažinčių.

Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojai surengė informatyvią ekskursiją po modernią biblioteką, įsikūrusią net 5 tūkst. kv. m ploto pastatuose. Bibliotekoje glūdi daugiau nei 700 tūkst. spaudinių lobiai, lentynų ilgis nusidriekia 11 kilometrų, įrengtos septynios skaityklos, 117 kompiuterizuotų darbo vietų, 100 vietų konferencijų salė. Ši kultūros įstaiga – didžiausią universalų fondą Lietuvos Šiaurės rytų regione sukaupusi moderni, įvairią kultūrinę veiklą plėtojanti biblioteka. Šilutiškiams neįtikimą pasigėrėjimo jausmą sukėlė kontrastas tarp sena ir nauja, nes po skaidriu gaubtu atsidūręs senasis klasicizmo stiliaus pastatas tampa gyvu ir savitai eksponuojamu istoriniu paveldu.

Kelionę tęsėme G.Petkevičaitės – Bitės gimtajame Puziniškio dvare, dabar tapusiame muziejumi. Nuo 1987 m. muziejumi rūpinasi Panevėžio r. savivaldybės viešoji biblioteka. Mus pasitikusi bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė pakvietė į kelias edukacijas. Mokėmės rašyti žąsies plunksna, susisiūti sąsiuvinius, kaip tai darė maža būdama G.Petkevičaitė – Bitė, spėliojome mįsles, sprendėme galvosūkius.

Arbatos edukacijos metu susipažinome su įvairiomis žolelėmis, jų gydomosiomis savybėmis, sužinojome kaip skirtingai jos veikia žmogaus sveikatą. O kartu su arbata vaišinomės gardžiais naminiais panevėžiečių ir šilutiškių bibliotekininkų keptais pyragais ir  varškės sūriais. Įsijautę į 19 a. pabaigos – 20 a. pradžios dvasią, muziejuje pasipuošėme to laikmečio damų ir ponaičių rūbais. Po fotosesijos pajudėjome į Pakruojo dvarą.

Ant Kruojos upės kranto įsikūręs, savo aplinka bei didingais pastatais žavintis dvaras nepaliko abejingo nė vieno. Atvykus mus pasitiko dvaro ponas su baronesėmis, savo akimis galėjome išvysti tijūno rūstybę bei sumaištį sukėlusį Tadą Blindą.

Teatralizuotas dvaro pristatymas leido pajusti to laikmečio žavesį bei eleganciją. Dvaro teritorijoje išvydome žymiuosius žemaitukus, kurių protėviai mena net Vytauto Didžiojo laikus, o jie patys buvo nujoję net iki Juodosios jūros. Apžiūrėjome dvarą, Svirno teatrą, Bausmių muziejų, nuskubėjome į parfumerio Žako dirbtuves, kur dalyvavome kvepalų gamybos edukacijoje. Jos metu sužinojome kvepalų gamybos procesus, eterinių aliejų naudą, skirtingų kvapų poveikį mūsų savijautai. Kiekvieno pasigaminti kvepalai mažame buteliuke dar ilgai primins didingąjį Pakruojo dvarą ir parfumerio Žako dirbtuves.
Kasmetinė kelionė bibliotekos darbuotojus vienija bendriems darbams, jų metu ne tik mokomės iš kitų, bet ir tarpusavyje dalinamės mintimis, idėjomis, kuriame naujus planus.

Informaciją parengė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas.