Bibliotekininkai aplankė Uteną ir Anykščius

bibliotekininku isvyka balanausko kleteleKaip ir kasmet vasarą, Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai išvyko į dviejų dienų studijinę kelionę. Kodėl studijinę? Ogi todėl, kad smalsu ne tik pamatyti, bet ir pasimokyti.

Pirmoji aplankyta Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešoji biblioteka – modernių komunikacinių technologijų centras. Prieš 4 metus rekonstruotas ir 4 kartus „ūgtelėjęs“ (3800 kv. m) pastatas parodoje „Lietuvos architektūra 2005-2007“ apdovanotas kaip geriausiai realizuotas projektas.

Uteniškiai pristatė vieną reikšmingiausių savo projektų „Žaisdami mokomės“, kuriuo, bendradarbiaujant mokykloms bei bibliotekai, problemiški vaikai ir paaugliai įtraukiami į įdomias žaidybines veiklas, skatinančias mokytis ir lankyti mokyklą. Šis projektas sudomino šilutiškius.

Anykščiuose – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinėje – Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos specialistai pristatė įvairiapusę veiklą, Anykščius, užsiminė, kad kitą kartą apsilankę būsime priimti jau naujame pastate. Apžiūrėjome būsimus bibliotekos rūmus, apimančius 1 500 kv. m plotą.
bibliotekininku isvyka Duonos kepimas
Aplankėme ir A.Baranausko klėtelę, A.Vienuolio namo muziejų, kuris paliktas toks, koks buvo jam gyvenant, tautodailininko S.Petraškos akmens tapybos parodą ir susipažinome su paveikslų kūrimo technologija.

Užsukome į Anykščių siauruko muziejų, kur sužinojome siauruko istoriją, pamatėme senovinį garvežį, traukinius, ryšio priemones. Anykščių geležinkelio stotis – unikalus XIX amžiaus technikos, architektūros ir kultūros paminklas, statytas 1901 m. Iki mūsų dienų beveik nepakitęs išliko dviaukštis stoties pastatas, sandėliai, akmenimis grįsta prekių aikštė, plieninis tiltas per Šventąją. Ištvermingiausieji užlipo į aukštą kalną, ant kurio stovi „Laimės žiburys“ ir palaidotas žymusis rašytojas Jonas Biliūnas.

Kitą dieną leidomės į edukacinę kelionę – netoli Anykščių esantį Arklio muziejų, įsikūrusį Niūronių sodžiuje. Čia mokėmės senovinių duonos kepimo paslapčių ir patys išsikepėme skanios duonelės, skanavome senovinių lietuvių valgių, pamatėme įvairių arklių tempiamų karietų, stebėjome audėjų ir kalvio darbą, etnografines sodybas.

Pažintinėje programoje „Vyno kelias Lietuvoje“ susipažinome su lietuviško vyno istorija, jo gaminimu, dabartine „Anykščių vyno“ produkcija.