Bibliotekininkai savo jėgas išbandė „Žemaitiškoje medžioklėje“

IMG 2437Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai birželio 5 d. dalyvavo XIV Žemaitijos bibliotekininkų sporto sąskrydyje-seminare. Šiais metais bibliotekininkų sąskrydį organizavo Raseinių rajono savivaldybės Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

„Medžioklės ypatumai Žemaitijoj” – taip pavadintas šių metų sąskrydis ir ko gero šis pavadinimas pasirinktas tikrai neatsitiktinai. Dabar bibliotekininkams tenka žinoti nemažai medžiotojo gudrybių, tam, kad galėtų patys „susimedžioti“ knygų, „susišaudyti“ IMG 2612skaitytojų, „prisivilioti“ renginių lankytojų ir t. t. Šiais metais į Milašaičių kaime, Palūkščio dvare – kaimo turizmo sodyboje „Rokynė“ vykusį sąskrydį susirinko atstovai iš trylikos Lietuvos bibliotekų: Šilutės, Gargždų, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos, Tauragės,  Šiaulių, Telšių, Plungės, Šilalės, Palangos, Jurbarko, Kauno bibliotekų.

Iškilmingame atidaryme visus susirinkusius pasveikino Raseinių rajono meras Algirdas Gricius, Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Europos parlamentaro Antano Guogos sveikinimus bibliotekininkams perdavė jo patarėjas Nerijus Jarilinas.

Bibliotekininkų sąskrydyje dalyvavo ir Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė Danguolė Abazoriuvienė ir jos pavaduotoja Rūta Bagdonienė. D. Abazoriuvienė pasiūlė idėją – bibliotekininkų sąskrydžius, vykstančius Žemaitijoje ir Aukštaitijoje, apjungti ir kitais metais surengti Lietuvos bibliotekų bibliotekininkų kompetencijų stovyklą.

Komandos tarpusavyje rungėsi ir savo jėgas išbandė sportinėse rungtyse. Bibliotekininkams teko mesti lasą, šaudyti iš laidynės, gelbėti kamuoliuką iš „šulinio“, mesti strėlytes bei žiedus. Bibliotekų vadovų taip pat laukė užduotis – jiems reikėjo daužyti stiklus. Įsivažiavus varžyboms į sąskrydį atvyko ir susirinkusius dalyvius pasveikino Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Žemaitijos sąskrydyje vyravo puiki nuotaika. Dalyviai galėjo ne tik tarpusavyje rungtyniauti bet ir bendrauti, įsijungti į puikią kaimiškos muzikos ansamblio atliekamą programą, klausytis muzikos, šokti, sušilti prie laužo ar tiesiog pasigrožėti Rokynę supančia gamta.