Bibliotekoje – fotografijų ir meninės kalvystės parodos atidarymas

kalvystes parodaRugpjūčio 11 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks šilutiškių Ingos Šalčiūtės – Kuzminskienės fotografijų bei Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio meninės kalvystės parodos atidarymas, dalyvaujant autoriams.

Kalvystė – vienas seniausių Lietuvos amatų. Šį senovės lietuvių amatą puoselėja ir šilutiškiai kalviai Romas bei Mantas. Kalvystė jiems – ne darbas, o gyvenimo būdas. Savo darbus jie kuria su geriausiomis emocijomis, tik tada jaučia, kad kūriniai bus pavykę ir patiks kitiems.

Kalvio Romo dirbinių stilius – labiau tradicinis, dominuoja plastiškos formos, liaudies ornamentų motyvai. O Mantas sako, kad nori eiti ne tradiciniu keliu, o gaminti tai, kas modernu, nauja ir nematyta. Savo  nuolatiniu judėjimu pirmyn jie viliasi surasti šio unikalaus lietuvių amato gerbėjų ratą.

Romas ir Mantas teigia: „Kalvis laukia kiekvieno ryto ir džiaugiasi nuostabiu vakaru bei savo sukurtais unikaliais darbais“.

Kartu su kalviais savo pirmąją fotografijos parodą pristatys ir Inga Šalčiūtė – Kuzminskienė. Nuotraukose atsispindi emocijos, gyvenimo akimirkos ir spalvos.

Šilutiškius, besidominčius menine fotografija ir kalvystės amatu, norinčius pamatyti geležies bei medžio dermės grožį, kviečiame į Romo Šalčiaus, Manto Kuzminskio meninės kalvystės ir Ingos Šalčiūtės -Kuzminskienės fotografijų parodos atidarymą, vyksiantį Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje (Tilžės g. 10, IV a.).