Bibliotekoje – moksleivio piešinių paroda

eimanto kuryba_IMG_9065Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro dešimtoko Eimanto Jonušo kūrybos paroda.

Vaikiną atlydėjo centro direktorė Stasė Latvelienė, jos pavaduotoja Daiva Budvytienė, draugai, mama, seneliai, kurie į anūko pirmosios parodos atidarymą sukorė ne vieną dešimtį kilometrų.

Parodos atidaryme dalyvavo Eimanto technologijų mokytojas Aurimas Liekis, jau tapęs ir artimu bičiuliu. Jis šiltai pristatė savo mokinį ir susirinkusiems papasakojo apie jaunuolio kūrybinius ieškojimus, įžvalgas meilės, tariamų ateities kelionių temas.

Jaunasis kūrėjas save pristato taip: „Mano vardas Eimantas, dauguma mane vadina Jonušu, nes mano pavardė yra Jonušas. Nežinau, gal jiems yra patogiau mane taip vadinti. Man – 16 metų, einu į 10 klasę, o mokykla, kurią lankau, paprasta kaip ir kitos mokyklos. Tai Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. Mane skatina piešti socialinis tinklalapis, kuriame aš dalinuosi savo piešiniais, ir žmonės juos vertina…”.

Eimantas mėgsta žiūrėti veiksmo ir istorinius filmus apie meilę, žūtį, liūdesį bei džiaugsmą. Žiūrėdamas juos mokosi gyvenimo prasmės pažinimo, analizuoja herojų elgesį ir visa tai atsispindi jo kūryboje. Eimantas stengiasi kurti vedamas vidinio balso, dirba savarankiškai.

Parodos pristatymo metu jaunasis kūrėjas buvo nedrąsus. Įvadiniame parodos lape apie savo piešinius jis rašo, jog stengiasi prisiminti, kada kyla įkvėpimas juos piešti. Ir randa atsakymą, kad tada, kai turi laisvo laiko, arba kai nesugalvoja, ką daugiau veikti. Naujakurių kvartale gyvenantis jaunuolis šiuo metu rečiau išeina į miestą prasiblaškyti, nes užplūsta noras kurti. Piešti jam labiau patinka vakarais, nes tada gali atsipalaiduoti, nusiraminti ir viską giliau apmąstyti.

Jis norėtų išbandyti grafiti techniką, susipažinti su jos galimybėmis, jam būtų smagu šia technika dekoruoti kokį nors apleistą pastatą mūsų mieste, kur galėtų perkelti mintis, spalvas ir formas.

Jaunimo ir suaugusiųjų centro vadovai, namiškiai ir bibliotekininkai parodos autoriui linkėjo kūrybinės drąsos ir ateityje surengti didesnės apimties parodų.