Bibliotekoje organizuojami užsiėmimai su lazeriais ir bepilotėmis skraidyklėmis

dronai bibliotekaNuo rugpjūčio 2 dienos Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vėl prasidės užsiėmimai su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais). Bibliotekininkai kviečia registruotis jaunimą nuo 14 metų, bet sako, jog esant galimybei ir dideliam norui išmokti naudotis bepilotėmis skraidyklėmis, į grupę galėtų priimti ir jaunesniojo amžiaus dalyvius.

O nuo rugsėjo bibliotekoje duris ir vėl atvers jau šilutiškių pamėgtas galvosūkių – lazerių kambarys.

Biblioteka turi 7 dronus

Pirmieji užsiėmimai su dronais bibliotekoje startavo šių metų balandžio mėnesį.

Bibliotekininkė Dalia Bardauskienė pasakoja, jog pirmąją grupę lankė iki 10-ies moksleivių. Priimti daugiau bibliotekininkai negali , nes yra įsigiję tik septynias bepilotes skraidykles. 

Tokias grupes lankantys jaunuoliai susipažįsta su skraidyklių valdymu, taisyklėmis, drono konstrukcija, skrydžio charakteristikomis bei kitomis subtilybėmis. Išklausę teorinę dalį užsiėmimų dalyviai keliauja į bibliotekos vasaros kiemelį, kur naujai įgytas žinias pritaiko praktiškai – mokosi dronų pilotavimo.

Pirmuosius užsiėmimus jaunuoliams vedė bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda. Dirbti su antrąja grupe jam padės kolega, vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas.

Pasak D.Bardauskienės, dronų gaminimo ir valdymo subtilybes perprasti norintiems užsiėmimų dalyviams vieno užsiėmimo nepakanka – prireikia bent penkių. Grupių užsiėmimai vyksta kartą per savaitę.

Dronus perka ir šilutiškiai

Šilutės bibliotekininkai džiaugiasi, kad rajono jaunimas labai susidomėjo šia veikla. „Smagu matyti, kad šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis domisi ne tik vyresni, bet ir jaunesni moksleiviai. Ir ne tik vaikinai – pirmąją grupę lankė ir viena mergina.  Visi jie ateina su dideliu noru“, – pasakoja projekto autorė.

Kad pataikyta į dešimtuką rodo ir tai, jog jau yra užsiregistravusiųjų ir į antrąją grupę. Dažniausiai, pasak D.Bardauskienės, pirmieji paskambina moksleivių tėvai, ieškantys savo atžaloms prasmingų vasaros užsiėmimų. Išsiaiškinę situaciją jie pasiūlo išbandyti tokius užsiėmimus savo vaikams.

Aiškėja, jog ir šilutiškiai vienas po kito jau įsigyja dronus. Štai viena mama bibliotekininkams pasakojo jau nupirkusi savo sūnui bepilotę skraidyklę, tad dabar nori leisti jį mokytis ir jos valdymo subtilybių.  lazeriai biblioteka1
  
Paprastesnes skraidykles galima nusipirkti ir už gana nedidelę sumą, tačiau bibliotekininkai savo užsiėmimams pirko ne pačius pigiausius dronus.

Anot D.Bardauskienės, visi 7 dronai atsiėjo daugiau nei 3300 eurų, nes norėta nupirkti kokybiškas ir ilgiau laikančias skraidykles.  

Tokias smalsuolių grupes bibliotekininkai žada organizuoti ir rudenį – rugsėjį, o gal ir spalio mėnesį. Tačiau rudeniop tai labai priklausys nuo orų, mat su dronais dirbti lauke galima tik esant geram orui. Todėl užsiėmimai truks tuo ilgiau, kuo gražesnis bus ruduo.

Ši veikla vykdoma pagal projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Vėl veiks galvosūkių – lazerių kambarys

Rudenį F.Bajoraičio bibliotekoje toliau startuos ir jaunųjų šilutiškių jau labai pamėgtas galvosūkių – lazerių kambarys. „Tiksliau, projektas tik bus tęsiamas, nes irgi pastebėjome, jog jis labai patiko jaunimui“, – pasakoja D.Bardauskienė.

Tiesa, šiemet šis kambarys bus perkeltas į kitą – kur kas erdvesnę patalpą, be to, ir lazerių bus žymiai daugiau nei iki šiol. Tad lazerių kambario lankytojai patirs dar daugiau smagių emocijų.

Bibliotekininkai viliasi, jog perkėlimo darbus pavyks užbaigti, o kartu ir išbandyti šią atrakciją bus galima jau antroje rugsėjo mėnesio pusėje.
Ši veikla taip pat vykdoma pagal projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“.

Registruotis užsiėmimams galima tel. (8 441) 77 137, el. paštu dalia.bardauskiene@gmail.com arba užsukus į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką (1 a., Tilžės g.

10).