Bibliotekoje pasitikta Šimtmečio vasara

 

biblioteka simtmecio_vasara2Šilutės miesto šventės metu F.Bajoraičio viešoji biblioteka į Vasaros kiemelį pakvietė miestelėnus ir miesto svečius pasitikti Šimtmečio vasarą. Renginyje dalyvavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis ir literatas Juozas Žitkauskas. Jie atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą“.

„Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą! Kaip reik tave branginti, vien tik tas pamato, kas jau tavęs neteko. Nūn tave vaizduoju aš, ilgesy grožiu sujaudintas tavuoju…“  Šios eilutės iš A.Mickevičiaus poemos „Ponas Tadas” nuskambėjo ir literatūrinėje-muzikinėje kompozicijoje.

biblioteka simtmecio_vasara3Programą, parengtą pagal lenkų ir lietuvių poeto, dramaturgo, publicisto, visuomenės veikėjo A.Mickevičiaus kūrybą pristatė asociacija „Slinktys“, kuri užsiima kultūrine veikla. Literatas J.Žitkauskas pažymėjo, kad A.Mickevičius yra vienas žymiausių romantizmo atstovų savo kūryboje viena meile sujungęs lietuvių ir lenkų tautas. Jo kūryba išreiškia istorijos didingumą, heroizmą, o kūriniai „Gražina“, „Vėlinės“, „Ponas Tadas“ moko pilietiškumo, patriotizmo. G.Storpirštis skaitė A. Mickevičiaus kūrybos eilėraščius, ištraukas iš kitų jo kūrinių, skambant gitaros akordams, atliko autorines dainas.

Renginys organizuotas, įgyvendinant tęstinį projektą „Prie knygos versmės: kurk, švęsk, pažink”, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.