Bibliotekoje pristatyta apybraiža apie Mažąją Lietuvą

knygos pristatymas_4_Elena_Povilaitien_Val_Ragauskait_Bernardas_AleknaviiusŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko fotožurnalisto, kraštotyrininko, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Bernardo Aleknavičiaus knygos „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

Atvyko knygų leidėjas Antanas Stanevičius, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus atstovai Valė Ragauskaitė, Jonas Lukšas, Algimantas Švainys, Norbertas Stankevičius, Elena Povilaitienė, Vytautas Bernotas, konsulas Lietuvos Respublikos konsulate Sovietske Bronius Makauskas.

B.Aleknavičius Mažojoje Lietuvoje gyvena jau daugiau nei pusę amžiaus. Per tą laiką sukaupė didelius kūrybos aruodus, o knyga „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ tęsia fotoapybraižos žanro kūrinių ciklą. Knygose vyrauja gimtosios Novužės ir Mažosios Lietuvos vaizdai, kilnių žmonių portretai. Germanizacijos, rusifikacijos, rudojo ir raudonojo tvano niokoti žmonės sugebėjo išsaugoti lietuvišką prigimtį, nors daugeliui jų tai kainavo gyvybę. Daugumos herojų jau nebėra šioje žemėje, tačiau jie paliko pavyzdžių, panašių į pasakas – nemariųjų aisčių pasakas.

Renginį koordinavusi V.Ragauskaitė pasidžiaugė už autorių. Pasak jos, B.Aleknavičius seniai puoselėjo norą pristatyti savo knygas Šilutėje, ir štai pavyko tą norą įgyvendinti. Viešnia atskleidė, kad jiedu pažįstami daug metų, pasidalijo bendrais atsiminimais.
knygos pristatymas_publika
E.Povilaitienė perskaitė keletą knygos ištraukų, muzikiniais intarpais autentišką atmosferą kūrė folkloro ansamblis „Verdainė“. Kraštotyrininkas, istorikas N.Stankevičius palinkėjo B.Aleknavičiui dar daug aktyvių rašymo metų, žavėjosi gausiomis jo žiniomis apie Lietuvą. Jis esąs puikus ekskursijų vadovas, nes pažįsta visus kelius, yra dalykų, kurių nežino niekas kitas, tik B.Aleknavičius. N.Stankevičius pasakojo apie Rambyną, vaizdingai vadindamas jį kalnu su šimtu paslapčių, apie tos vietovės istoriją, vykusias apeigas ir šventes, unikalius archeologų radinius.

A.Švainio nuomone, autoriaus indėlis į mūsų kultūrą – milžiniškas ir išliks ateitiems kartoms. B.Aleknavičius yra parašęs daugiau nei 30 knygų. „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant’ – primoji trilogijos dalis, tikimasi, kad netruks pasirodyti kitos dvi. Kai kurias knygas susirinkusieji galėjo įsigyti.