2018-ieji metai bus ypatingi, nes minėsime reikšmingiausią Lietuvos istorijos datą – šimtąsias valstybės atkūrimo metines. Tokiai progai rengiamasi iš anksto: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paleido šimtą dienų iki 100-mečio skaičiuojantį laikmatį, visoje Lietuvoje vyko įvairūs šalies gimtadienį pasitinkantys šventiniai renginiai.
Lapkričio 9 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta skulptūrų paroda „Skulptoriai valstybės šimtmečiui“. Parodoje eksponuojami Lietuvos skulptorių darbai, o į susitikimą su šilutiškiais atvyko kūrėjai Aušra Jasiukevičiūtė, Daumantas Kučas, Kęstutis Keparutis ir Mantas Maziliauskas.
Renginį pradėjo Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai, su mokytojomis Jolita Ežerinske ir Giedrė Pociene atlikę literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal Justino Marcinkevičiaus tekstus.
Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė, parodos sumanytoja ir kuratorė A.Jasiukevičiūtė susirinkusiems papasakojo, jog ši paroda – tai skulptorių socialinė akcija, pilietinė iniciatyva, kūrybinė reakcija į dabarties iššūkius, siekiant sutelkti Lietuvos skulptorius, žadinti jų sąmoningumą, skatinti naujos raiškos paieškas, ypač atminties įprasminimo srityje. Pasak jos, menininkai dažnai yra individualistai, idėjas generuojantys ir kuriantys vienumoje, tačiau į kvietimą jungtis šiai bendrai iniciatyvai atsiliepė nemažai skulptorių. Tai akivaizdu, nes skulptūroms bibliotekoje vos užteko vietos – jos eksponuojamos Pastogėlėje, Konferencijų salėje, bibliotekos lankytojus pasitinka laiptų aikštelėse. O kūrinių, skirtų Lietuvos šimtmečiui ir keliaujančių po šalies miestus vis daugėja. Vienos parodoje eksponuojamos skulptūros buvo sukurtos seniau, kitos atsirado kartu su šia iniciatyva, viena dalis eksponatų atspindi istorinius įvykius ir asmenybes, kita – šiandienos aktualijas.
Svečiai atskleidė savo ir kitų autorių skulptūrų atsiradimo istorijas. Kartais skulptūrose užkoduota prasmė gana akivaizdi, bet, būna, parodos lankytojas turi gerokai pasukti galvą. Svečių nuomone, menas ir turi skatinti mąstyti, ieškoti poteksčių, interpretuoti.
Renginio pabaigoje bendrijos „Šilutės viltis“ vadovė Eglė Paulauskienė padėkojo už parodą ir įteikė svečiams bendrijos narių sukurtas trispalves gėles.
Paroda vyksta pagal projektą „Menų sampyna Lietuvai Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse“ (vad. Aldona Norbutienė), ji bus eksponuojama iki gruodžio 6 d.
Rašyti atsakymą