Bibliotekos projektui skirta 15 tūkst. litų

Biblioteka finansuotas projektasLietuvos Kultūros ministerijos Istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas įgyvendinančių projektų finansavimo programa Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Renginių ciklas „Donelaitika: knyga, žodis, liturgija ir menas epochų kultūriniuose perskaitymuose“ (projekto vadovė Dalia Užpelkienė) skyrė 15 tūkstančių dalinį finansavimą.

Projektu siekiama skatinti Šilutės krašto ir Vakarų Lietuvos bendruomenes atskleisti, aktualizuoti, pažinti, vertinti ir naudoti istorinės Mažosios Lietuvos lituanistinį paveldą, jo tradicijas, lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio kūrybinio palikimo kontekste.

Šilutiškiai sieks skatinti lituanistikos pažinimą, ugdyti nacionalinį pasididžiavimą Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto knyginiu paveldu. Į projekto vykdymą įtrauks partnerius iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Armėnijos, Gruzijos bei Lenkijos ir skleis lituanistikos ir knyginio paveldo įprasminimo idėjas užsienio valstybėse – partnerėse, lietuviškose ir kitakalbėse bendruomenėse.

Įgyvendindama šį projektą, biblioteka jau organizuoja veiklas (išsamiau apie šias veiklas skaitykite bibliotekos interneto svetainėje www.silutevb.lt patalpintoje renginių programoje „Kristijonas Donelaitis: epochos ir dabarties laiko sąskambiai“).